Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sose leszek teljesen elégedett...

Sose leszek teljesen elégedett magammal? Mindig többet és többet akarok?

Figyelt kérdés

(nem tudom, hogy jó-e a kategória, ha nem akkor bocsi)

Szóval 160 centis lány vagyok. Márciusban még 56.6 kiló voltam, május elején kezdtem kalóriát számolni(ekkor 54 kg körül lehettem), és egy-másfél hónap alatt lementem 50 kg-ra. Július vége felé abbahagytam a kalóriaszámlálást, de odafigyeltem a kajára, szóval 49.5 és 50.5 kiló között mozogtam. Viszont sajnos az edzésre sem tudtam rávenni magam augusztus első 3 hetében. Egy hete újból elkezdtem edzeni(többet is, mint régen), meg szinte minden nap elmentünk sétálni, túrázni. Szóval a lényeg, hogy az elmúlt napokban már nem mentem 49.5 fölé, 48.3, 48.5 kiló körül voltam reggelente(ez csakis az edzés miatt van, mert ugyanannyit eszek, mint korábban). Minden reggel, amikor felkelek, az az első, hogy megmérem a derekamat(a fogyással 71 cm-ről lement kb 60-ra), és ráállok a mérlegre. Mindig reménykedek, hogy "hátha most még kevesebb leszek, lehet hogy 48 alá is megyek?" és tudom, hogy ez nem egészséges(a családomban pár ember már elkönyvelt anorexiásnak), de egyszerűen mindig kevesebb szeretnék lenni.

Egyébként nem az a célom, hogy csontsovány legyek, hasizomra próbálok edzeni. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy nem fogok ennek hatására még mellből fogyni? Mert nem azért vagyok kevesebb kiló, mert nem eszek, hanem mert edzek, ugye?

Na jó, ez rohadt összevissza lett, de már nem tudtam kinek mondani. Köszi, ha valaki válaszol:)



2022. aug. 31. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

"Sose leszek teljesen elégedett magammal?"

Mindig minden fejben dől el. De egy pszichológus nagy valószínűséggel tudna azon segíteni, hogy ne legyél állandóan elégedetlen, elégedj meg azzal, amit eddig elértél. Azzal nem lesz jobb, ha állandóan elégedetlenkedsz.

2022. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás amiatt indul be, mert tartós kalóriamuníszban vagy. Mozgás mellett is lehet hízni, csak eleget kell mellé enni. Amikor fogysz a szervezetedtől függ, hogy honnan megy le a zsír és ez fordítva, hízáskor is igaz. Ilyenkor könnyen megy le mellből is. Ha még mindig nem vagy megelégedve a kinézeteddel esetleg izmot érdemes építeni, de ahhoz enni is kell.

De amúgy igen, sok ember szinte sose lesz megelégedve magával, így működik az emberi agy.

2022. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
160 centihez az 50 kiló tökéletes:) próbáld ki azt hogy oda állsz a tükör elé fehérneműben és azt mondogtot hogy "jól nézek ki" meg ilyenek egy idő után el is hiszed csak akarni kell
2022. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!