Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok olyan jól...

Miért nem tudok olyan jól beszélni, mint ahogy írok?

Figyelt kérdés
Írásban tök bőbeszédű vagyok és választékosan írok, de ez beszéd formájában nem megy. Pl tegnap egy játékostársam akit megismertem újonnan (először beszéltünk), még amikor a játékon belül chaten írtunk, akkor töl jól lereagáltam azokat amiket írt, tartalmas beszélgetések voltak, ám mikor mondta hogy menjek discordra, mert úgy gyorsabb, felmentem és ott totál az ellenkezőjét mutattam, ő mondta az infókat, nekem meg 0 kérdés jutott eszembe, csak annyit reagáltam folyamatosan, hogy "aha", "oké", "értem" stb, nem tudtam egy teljes mondatot összerakni. Önbizalomhiányos vagyok és depressziós is, talán ez lehet az oka, de hogyan orvosoljam?
2022. szept. 1. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Önismeretmélyítés, traumafeltárás. Pszichológus. Vagy pedig próbáld meg művészi aslkotások befogadásán át, és azon kersztül, hogy alkotsz művészileg, feldolgozni mindazt, amik veled eddig történtek, és az önismereted mélyítened. Pszichológus azért volna talán hasznos, mert bár egyedül is lehet művészetterpáia által felhozni a tudat alá fojtott negatív, egykori élményeket (mint én), viszont a pszichológusoknak ehhez is kell értenie. Vagy akár kineziológus.
2022. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintem megkeresek egy kineziológust, bátyám is mondta, hogy sokat segített neki. Sajnos nem igazán vagyok művészlélek annak ellenére sem, hogy amúgy szeretem a kreatív dolgokat, csak sajnos nem találtam hozzám közelálló kreatív hobbit.
2022. szept. 1. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen. Kineziológustól kérdd el a papírját, nehogy csalót fogj ki. Én voltam ilyennél és nekem is jó a tapasztalatom!

Valamint, ha már írásban jó vagy, a másik, ami nekem segített a tudatalattimat feltárni (a tudatalatti feltárása mindenki számára hasznos volna), az a szürreális automatikus versírás. Írd le, ami spontán kiömlik belőled, ne figyelj a nyelvtanra se. Aztán ovlasd vissza, és figyeld, valami rég elnyomott érzés feljön-e? Ugyanis ez szokatlan tevékenység. A hétköznapok rutnija viszont csak elfedi, ami régen nyomasztó volt. A szokatlan dolgok közül pl a horrorfilmek is felhoznak tudatalatti szorongásokat, kellemetlen régi élményeket, csak ugye ez esetben ügyelni kell, hogy csak nagykorúaknak (nem tudom az életkorodat). Meg ugye spontán ijelek is vannak, de az nem hatékony, ahogy sokszor a rémálmainkkal se tudunk sokszor mit kezdeni.

Ha már írásban jó vagy, a szürreális automatikus versírást próbáld ki. :)

2022. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez nálam is, de ha visszaolvasnám tuti meglincselnének.
2022. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!