Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális ez az...

Szerintetek normális ez az izgalom?

Figyelt kérdés
Ma költöztem be a kollégiumba és holnap megyek beiratkozásra és hétfőn kezdődik a tanítás. Lehet hogy túl izgulom ezeket a dolgokat?

2022. szept. 1. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút normális.
2022. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális körülmények között nem lenne az, de jelen korunk felfokozott világában már teljesen általános, hogy szinte mindenki tiszta stressz :( Így te sem lógsz ki ezzel a sorból...
2022. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetően teljesen más volt az életed eddig, egy új életszakaszba léptél, amit mindenki máshogy él meg. Van aki "fel se veszi" meg van, aki izgul, mint te is. Ez nem feltétlen baj, egy pár napig, rosszabb esetben hétig eltarthat, azonban meg kellene szoknod. Ha mégsem sikerül, akkor annak lehet egyéb mögöttes oka is, amit a tudatalattid érez, de nem feltétlen tudod te magad is. Egy jó pszichológus ilyenkor segíthet, de mielőtt rohannál pszichológushoz, várj vele pár napot, hetet és utána jó eséllyel rendeződik minden :)



Nekem amúgy segítenek az ilyen kérdések magamhoz:


"Van okom izgulni?" ---> Ha van, akkor mi az pontosan, ami zavar? ---> Erre tudom a megoldást? Van aki támogasson esetleg, ha elakadok?

Mi történne, ha a legrosszabb kimenetel történne? Azt meg tudnám oldani? Valóban akkora nagy baj lenne, vagy csak az ismeretlentől való félelem ijeszt meg ennyire?


Sokszor egy alvás is helyrehozhat mindent. Velem pl számtalanszor előfordult, hogy izgatottan, aggódva feküdtem le, és úgy keltem, hogy mindez teljesen megszűnt. Ha nagyon "akut" ez az érzés, javaslom feküdj le, vagy tereld el a figyelmed valamivel, pl film, sorozat, ilyesmi :)


Sok sikert!

2022. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!