Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális ha ennyire félek,...

Manó1235 kérdése:

Normális ha ennyire félek, izgulok?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtem az új munkahelyemen, egy szintén kezdő nővel, nagyon megbarátkoztunk. Sajnos a főnök külön rakott minket más más műszakba. Ma megyek először az új műszakba, egyszer már voltunk velük, de nem voltak a többiek valami bizalom gerjesztőek. Éjszakás leszek és már most ezen kattogok, mi lesz este, meg már a barátnőm sem lesz velem. Félek hogy nem tudok majd be illeszkedni. Az előző munkahelyem amiatt (is) hagytam ott mert a közvetlen munkatársam, kizsigerelt.. teljesen, sík ideg voltam minden nap úgy jártam dogozni. Pedig ott családias volt a légkör, 6-7 emberrel dolgoztam együtt. Nagyon megviselt az az időszak lelkileg, rengeteget fogytam. Olyan mintha szoronganék, éjjel nem tudok aludni, folyton felkelek, rémálmaim vannak, és nem tudom terelni a gondolataimat. Félelem érzet van rajtam, izgulok, volt rá példa hogy remegtem is. Úgy érzem nem tudok megbirkózni az új helyzetekkel, túlságosan ráparázok. Folyton nézem az órát, hogy mennyi időm van még stb. Egy ideje ez van, most hogy volt leállás az ünnepekkor nem volt baj, otthon voltam kb 2 hetet, csak most hogy megint meló van ismét előjöttek ezek a érzések. 24/L :(

2018. jan. 8. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szorongassz?
2018. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos mindig vannak/ lesznek olyan emberek, akik nem kedvelnek, rosszakarók sőt tesznek is azért, hogy neked rossz legyen. Én azt javaslom te azért maradjál kedves, szorgalmas, jó ember bármi is történjék. Ez őket minősíti, ha egy jó embert nem fogadnak be a közösségbe.

Nekem az alvásproblémámon az segített, hogy olyan dolgokban "fárasztottam ki" magam, amikről tudom, hogy hasznosak pl. tanulás, edzés (még ha heti 3x 20 perc is, de az már több a semminél).

Előbb vagy utóbb az élet visszaadja azt, amit te adtál :) Nem kell félni, meg aggódni feleslegesen, tessék az új helyzetet legypzendő kihívásként felfogni! Ha iskerül, akkor nagyon ügye svagy ha meg esetleg nem újra lehet próbálkozni. Sok sikert és mély ki meg belégzést! :)

2018. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg csak a munkára összpontosítani, a munkahely nem barátságház, nem kell mindenkivel jóban lenni ;) Aztán, ahogy a tempód diktálja a szimpatikusabb munkatársak felé megnyílsz.
2018. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha minden munkahelyen szorongasz, érdemes lenne ellátogatni egy pszichológushoz, és megtalálni a dolog valódi okát. Valószínű, hogy sokkal mélyebbről ered az idegességed, nem pusztán a munkatársak miatt érzed magad rosszul. Esélyes, hogy ha más helyre mennél dolgozni, előbb-utóbb ott is előtörne belőled az idegeskedés.
2018. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A munkahely nem arra való, hogy mindenki mindenkivel barátkozzon és mindenki mindenkinek megfeleljen. Bemégy, udvariasan köszönsz, elvégzed a rád bízott munkát, aztán elköszönsz, hazamégy és nem gondolsz a munkádra másnap reggelig. Nem kötelező jópofizni, ajándékozni, egymás lelki fröccseit meghallgatni. Nem kell "beleszeretni" az első kolléganőbe, aki hajlandó szóba állni velünk. Ez egy munkahely. És nem kell megfelelni senkinek, csak a közvetlen főnöködnek. Ha

elégedett veled, akkor rendben mennek a dolgok.

És főleg nem kell azon parázni, hogy ki mit gondol rólad, mit posztol a fészbukon. Nem mindegy?

2018. jan. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!