Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent, ha valaki megbeszé...

Mit jelent, ha valaki megbeszélésen ráfog a kezével az asztal szélére?

Figyelt kérdés

Utólag próbálom elemezni az állásinterjúmat, beleértve a testbeszédemet is. Korábban nem volt jellemző rám, hogy az asztalnál ülve az asztal szélét átfognám, viszont ebben az esetben szinte majdnem az egész interjút (több, mint 60 perc) így töltöttem. Vizuálisan úgy nézhetett ki, mint mikor politikusok állnak mikrofonállvány mögött.


Kerestem angol nyelvű forrásokat, de nem igazán találtam semmit specifikusan erre a gesztusra. Esetleg hozzá tudna szólni egy hozzáértő?


ps


már elég lenne azt is tudnom, hogy ez inkább bizonytalanságot vagy épp önbizalmat sugároz


köszönöm



2022. szept. 1. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Inkább nevetséges. Egy interjún nem fogjuk az asztalt, nem könyökolunk rá és nem is érünk hozzá.
2022. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Minden bizonnyal bizonytalan voltál, amit tudatosan nem (feltétlen) tudsz, a tudatalattid viszont érezheti így és a testbeszédet mindig a tudatalatti alakítja.


Lefordítva azt jelenti, hogy nem érezted magad otthon a terepen, ezért egy biztos fogáspontot kerestél, amit az asztal testesített meg a te esetedben.


A rossz testbeszéd nem feltétlen jelent rosszat egy állásinterjún, ha egyébként a szakmai kérdésekre jól feleltél és a HR-es meg nem hülye (sajnos nagyon sok HR-es van, akiknek fingjuk sincs arról, hogy hogy kellene végezni a munkájukat..) egy ember ugyanis simán izgulhat, ami jelentkezhet ilyen non-verbális kifejezésekben, mint pl a lábmozgatás, vagy a keresztbetett kezek, vagy a te esetedben egy tárgy megfogása, abba való kapaszkodás.

2022. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Hogy gyakorlatlan, alig néhány interjún részt vett pályakezdő.
2022. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! valóban ez mindössze a 3. interjúm volt és úgy éreztem sok függ tőle. egyetemen mikor már a sokadik szóbelim volt és nem volt ismeretlen a terep, akkor valószínű a testbeszédem is mást mutatott.


viszont akkor a politikusok, szónokok miért fogják két kezükkel az előttük álló papírtartót/ mikrofon állványt olyan szorosan?

2022. szept. 1. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Bakker te nem egy szónok vagy politikus vagy. Egy allasinterjun az asztal szorongatasa bizonytalanságot, félelmet mutatja. Semmiképp sem egy lehengerlo jelölt... Vagy inkább próbál nagyképűnek látszani? De inkább szánalmas.
2022. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csinaltam valahogy amikor egy eloadást tartottam.

Bennem az az erzés volt akkor hogy remélem figyelnek is es nem alszanak azon amit mondok amire készultem. Figyeltem a reakciokat visszajelzéseket, hogy van e egyaltalán értés

(A figyelem nem megléte esetén sértve éreztem volna magam)

2022. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, mindig leszoktam nyomni egy kiselőadást arról, hogy mi a hiba a jelenleg itestbeszédelméletekkel, de ezt most melőzném.


A helyzet az hogy egyrészt pontosan tudod mit éreztél miközben fogtad az asztalt. Ha ezt gondolatban visszajátszod náhűnyszor, hogy megfogod az asztalt, újyra és újra, akkor meg lesz az oka szerintem.


Ám ha én ülök veled szemben és a reakcióid figyelem, akkor valószínűleg arra gondolnék, hogy túlságosan ragaszkodsz ehhez az álláshoz, mindenképpen meg szeretnéd szerezni és egyébként adnék a kezedbe valami brusúrát , kitöltendő papírt, akármit, hogy picit kötetlenebból beszéljünk, mert szerintem mindaddig amíg az asztalba kapaszkodsz azt fogod mondani amit hallani szeretnék, aztán vagy sikerül vagy nem. Ám ebből sokat nem tudnék meg arról milyen vagy valójában.

2022. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!