Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mondjuk meg nekik, hogy...

Hogy mondjuk meg nekik, hogy a kerti buliba ne hozzák a babát?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés, és biztos fogok kapni hideget-meleget.


A baráti társaságunkban rendszeresen tartunk barátokkal kerti sütögetést. A társaságban az egyik házaspárnak, akiket mindig meghívtunk, fél éve született gyereke.


Elkezdődött a nyári szezon ismét, és azzal szembesültünk, hogy már pár hónapos korától hozzák magukkal a babát. A kérdés az, hogy mi ezt nem szeretnénk, viszont sem nem meghívni nem akarjuk őket, sem megmondani, hogy a babát ne hozzák vagy csak jöjjön egyikőjük akkor, ez marha kínos és bunkónak érzem.


Viszont kérdés, ők mennyire bunkók ezzel cserébe: nem lehet olyan kötetlenül szórakozni, mert a gyerek nyűgös, gőgicsél/sír/ordít (lelkiállapottól függően). Zenét hallgatnánk, iszogatnánk nyugiban, gyerekmentesen.


Az italozás is visszafogottabb lett így, mert azért ügyelünk a kicsire, de basszus jól akarnánk érezni magunkat ezen alkalmakkor, nem még ilyenkor is viselkedni!


Aztán, a házunk nem alkalmas még egy gyerekre, a feleség vagy a fürdőt vagy az egyik szobát foglalja be szoptatáskor - nem nagy a lakás. Ráadásul valahogy kínosan érzem magamat, ha egy másik nő pucér mellel szoptat előttem, ha véletlenül bemegyek (a saját lakásom saját helyiségébe).

Aztán meg a tisztába tevés: erre a fürdőnket használják, a sz*ros pelenka meg megy a szemetesbe és ott bűzölög, mi vihetjük majd ki.


A múlt hétvégén eléggé elegünk lett, de nem látok most erre megoldást: nem a gyerek ellen vagyunk, ne értsen senki félre, egyszerűen csak gyerekmentesen akarjuk ezeket az alkalmakat élvezni.


De nem tudom, mit lehetne csinálni, nem meghívni nem akarjuk őket, ezt ha meg megmondanánk, szerintem vérig sértődnének rajta. Hogy tudnánk finoman érzékeltetni, hogy ne hozzák a gyereket?



2022. szept. 2. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ideje eldöntened, szórakozni akarsz gyerek mentesen, vagy ápolgatod a házaspár lelkivilágát. Ilyesmit nem lehet "finoman érzékeltetni".

Nagy valószínűséggel sértődés lesz belőle, mert a házaspárnak eszébe sem jut, hogy egy felnőtt buliba nem hurcibálunk egy fél éves csecsemőt.

2022. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát, nem biztos, hogy van megoldás!

Ha ott a gyerek, akkor minden róla szól. Szóval vagy elfogadod, hogy vége a szabad bulizásnak, vagy lemondasz erről a párról, vagy beszélsz velük. Mindegyiknek van ára. :-/

2022. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Pedig az a megoldás hogy tűrsz vagy nem hívod meg őket. Ennyi idős gyereket nem fognak egy kerti party miatt lepasszolni a nagyszülőknek, szerintem legalábbis. Az anyja mellett a helye. Napi többször szoptatja, nem tudja fél napra magára hagyni.
2022. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%
azért az érdekes hogy a gyerek gőgicsél/sír/ordít ez zavar titeket , de az hogy másokra erőltetitek rendszeresen zenéteket az nem zavar
2022. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Hát azért a legsz4rabb zene is elviselhetőbb, mint a gyerek vonyítás
2022. szept. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#3-as: ne hagyják otthon, ennyi idősen értem, hogy nem lehet. De akkor amíg nem lesz nagyobb, addig vagy az anyja maradjon vele otthon vagy ne jöjjenek, esetleg beköszönni egy órára... de nekem nem jutna eszembe másokra erőltetnem a gyerekes életemet, sírást, szoptatást, pelenkákat. De mások vagyunk, valakinek semmi szégyenérzete ezek szerint.
2022. szept. 2. 16:40
 7/20 A kérdező kommentje:
Szégyenérzete - inkább olyasmire gondoltam, hogy figyelek másokra, rosszul fogalmaztam meg.
2022. szept. 2. 16:41
 8/20 anonim ***** válasza:
5%

Nem kell mondani semmít se. Csak kitenni a kapuhoz pár tiltó táblát.

Gyereket behozni TILOS. Áthuzott baba fej tábla.

Úgy érdemes, hogy több más táblával együtt, fűre lépni tilos, kutyát behozni tilos, hogy ne gondolják, hogy direkt ellenük van.

2022. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Meg kell mondani, ők meg majd eldöntik, hogy mennek többet vagy sem. Én tudom milyen jó kimozdulni újra babával, de ha tudnám, hogy mások nem szívesen látnak, többet nem mennék és átgondolnám, hogy gyerekes barátokat keressek.
2022. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9: sejtem, hogy ők is így éreznének és szerintem te is félreértesz... nincs bajunk a gyerekkel és nem elveszíteni akarjuk velük a kapcsolatot. Nem ez a szándékunk!

Egyszerűen csak gyerekmentes bulikat szeretnénk tartani.

Miért bántó ez a gyerekeseknek? Ha kutyám lenne és azt mondanák ne vigyem, nem szeretnék mert mondjuk zavarja őket, megérteném sértődés nélkül.

2022. szept. 2. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!