Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mondjuk meg nekik, hogy...

Hogy mondjuk meg nekik, hogy a kerti buliba ne hozzák a babát?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés, és biztos fogok kapni hideget-meleget.


A baráti társaságunkban rendszeresen tartunk barátokkal kerti sütögetést. A társaságban az egyik házaspárnak, akiket mindig meghívtunk, fél éve született gyereke.


Elkezdődött a nyári szezon ismét, és azzal szembesültünk, hogy már pár hónapos korától hozzák magukkal a babát. A kérdés az, hogy mi ezt nem szeretnénk, viszont sem nem meghívni nem akarjuk őket, sem megmondani, hogy a babát ne hozzák vagy csak jöjjön egyikőjük akkor, ez marha kínos és bunkónak érzem.


Viszont kérdés, ők mennyire bunkók ezzel cserébe: nem lehet olyan kötetlenül szórakozni, mert a gyerek nyűgös, gőgicsél/sír/ordít (lelkiállapottól függően). Zenét hallgatnánk, iszogatnánk nyugiban, gyerekmentesen.


Az italozás is visszafogottabb lett így, mert azért ügyelünk a kicsire, de basszus jól akarnánk érezni magunkat ezen alkalmakkor, nem még ilyenkor is viselkedni!


Aztán, a házunk nem alkalmas még egy gyerekre, a feleség vagy a fürdőt vagy az egyik szobát foglalja be szoptatáskor - nem nagy a lakás. Ráadásul valahogy kínosan érzem magamat, ha egy másik nő pucér mellel szoptat előttem, ha véletlenül bemegyek (a saját lakásom saját helyiségébe).

Aztán meg a tisztába tevés: erre a fürdőnket használják, a sz*ros pelenka meg megy a szemetesbe és ott bűzölög, mi vihetjük majd ki.


A múlt hétvégén eléggé elegünk lett, de nem látok most erre megoldást: nem a gyerek ellen vagyunk, ne értsen senki félre, egyszerűen csak gyerekmentesen akarjuk ezeket az alkalmakat élvezni.


De nem tudom, mit lehetne csinálni, nem meghívni nem akarjuk őket, ezt ha meg megmondanánk, szerintem vérig sértődnének rajta. Hogy tudnánk finoman érzékeltetni, hogy ne hozzák a gyereket?



2022. szept. 2. 15:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Így, ahogya kiírtad a kérdésedet.
2022. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Metionin ***** válasza:
74%
Nem fogod megúszni sértődés nélkül. Mondjuk nekem már az is fura kicsit, hogy iszogatós buliba visznek egy csecsemőt. Pici gyereknek nincs ilyen bulikon helye és pont. A szülők nem vágynak amúgy egy szabad estére néha, amikor vagy az egyikük elmegy szórakozni vagy valaki vigyáz 2 órára a gyerekre amíg ők átugranak egy szalonnasütésre?
2022. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Ebből szerintem sértődés lesz. A kutya pont egy teljesen hülye példa, mivel őt otthon lehet hagyni egyedül. A gyereket nem. Szóval ha azt mondjátok, hogy ne hozza a gyereket, akkor gyakorlatilag azt mondjátok, hogy ne jöjjön a nő sem.

Megértem amúgy amit írsz, én még csak terhes vagyok, de ha valahol azt érzem majd, hogy nem látják szívesen a gyereket, vagy zavar, akkor nem fogom nyilván vinni. De akkor meg nyilván én sem megyek. Akkor meg valószínűleg a férjem sem, mert bár szoktunk sokat külön eljárni, de egy ilyen helyzetben, mikor én is csak kényszerből maradnék otthon, szolidáris lenne velem. Szóval így gyakorlatilag offoljátok az egész családot.

Az bántó lehet, ha hülyének tettetitek magatokat, és úgy tesztek, mint akik nincsenek ezzel tisztában (pl kutyás példa). Azért akinek van egy kis esze, az átlátja, hogy egy fél éves esetében a ne hozd a babát kérés igazából azt jelenti, hogy ne gyertek. Úgyhogy én nem is így fogalmaznék.

2022. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem lehet úgy megmondani, hogy ne sértődjenek meg rajta. Nekik most ez lett az életük, nyilván minden a gyerek körül forog. De közben érthető, hogy szeretnének kimozdulni és kicsit kikapcsolódni, de mivel a gyereket nem lehet otthon hagyni, viszik őt is. Ők pedig valószínűleg nem gondolják, hogy nektek ez probléma.


A legközelebbi meghívásnál egyértelműen mondd meg, hogy nem akarod őket megbántani, de gyerekmentes bulit szeretnél. Tudod, hogy még pici a kicsi, így ha nem tudják/akarják kire bízni, akkor felváltva jöjjenek (apuka is otthon tud amúgy vele maradni, ha anyuka fej le tejet előre, simán megetetheti ő is, még akkor is, ha anyatejes...).

De 95%-ra mondom, hogy többet nem fognak elmenni se gyerekkel, se anélkül.

2022. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%
Akinek gyereke van, annak tudomásul kéne venni, hogy vége a bulinak, nincs többé szorakozás. Választani kell, vagy élem az életem, vagy gyerekem van, a kettő együtt NEM MEGY.
2022. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Akkor a kutya nem volt jó példa, igazából nem tudom tovább ragozni, gyerekmentes szórakozást akarunk. Köszönjük a válaszokat, ez mindenképpen kellemetlen lesz.
2022. szept. 2. 23:43
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Tudom, most megragadtam a lényeget, de milyen nyári szezon kezdődik meg szeptember másodikán? 🤷
2022. szept. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
8%

Megértően, ovatosan, kedvesen, empatikusan, felhivni a figyelmét például így:

"NE HOZD IDE A SZAROGÉPEDET, MERT ELKUROD A BULIT !!!!!!"

2022. szept. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

Amíg fél éves volt a babánk addig nem mentünk mi sem semmi ilyen helyre. Most, hogy másfél éves van, hogy barátunkhoz lemegyünk falura sütögrtni stb., de akkor ott is alszunk. Viszont mindenképp a gyerek az első, amíg ő nem alszik el, addig vele foglalkozom javarészt, de miután leraktam aludni én is kikapcsolódom pár óra.

Másik megoldás, volt hogy tartottunk mi sütögetést, oda azt hívtunk akiket akartunk, mi kiszolgáltuk a vendégeket illetve gyerekkel voltam, azt csináltam a saját házamban amit akartam, akkor amikor akartam, könnyen tudtam altatni is. Így mindenki nyert vele.


Viszont valószínű, ahogy többen is írták, hogy ez a kapcsolat így meg fog szakadni. Viszont jobb, ha közlitek velük normálisan, minthogy fortyogtog magatokban, mert ez előbb-utóbb úgyis kifakad.

2022. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#17: nem most kezdődött el, csak most sokalltunk be. 5-6 alkalom lement.
2022. szept. 3. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!