Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál idegenekkel veszekedni?

Szoktál idegenekkel veszekedni?

Figyelt kérdés
Pl. Ha be állnának eléd a sorba, neked tolják a bevásárlókocsit a kasszánál, stb.
2022. szept. 2. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Soha, nem teszek szóvá semmi ilyesmit. Nem vagyok az a típus. Én akkor szoktam egyedül szólni vagy beállni valakibe, ha azt látom, hogy mással paraszt. Én elviselem, ha velem parasztok vagy bunkók, mert nem hat meg semmi ilyesmi.
2022. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyszer összevesztem velük mert elraboltak, de nem végeztek rajtam vizsgálatokat mert féltek a kovidtól, pedig ingyen szűrés lett volna.
2022. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak interneten. Szemelyesen nagyon jambor vagyok magas izmos ferfiallat letemre.
2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Csak itt a GYK-n... 😂😂😂
2022. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Facebookon politikai vitákban nagyon aktív vagyok :)
2022. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Azt nem szoktam hagyni, hogy tolakodjanak. Ha valaki megpróbálja, szorosan ráállok az előttem állóra, hogy ne férjen be, vagy ha már bement, szó nélkül megkerülöm és megint elé állok. Az ilyenek max utánam szoktak tudni bepofátlankodni, ha a mögöttem álló nem figyel eléggé.

Ha véletlen nekem tolnak valamit, vagy ilyesmi, azért nem. Nyilván nem direkt csinálják. Általában bocsánatot is kérnek.

2022. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Darius- ***** válasza:
48%

Igen, leggyakoribb amikor nem állt be a kasszához és nagy a sor. Általában minden nap vásároltam, így ez gyakori. Ilyenkor kérni kell a csengőt a kasszánál levőtől vagy a panaszkönyvet.

A felhozott példákat nem tartom súlyosnak, ezekért én nem tettem semmilyen formában megjegyzést.

De számtalan egyéb példa van, mindegyik szituációtól függ, nehéz lenne mindet felsorolni, csak a leggyakoribbat írtam le.

2022. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

#7 Mondjuk ha ezt az eladóra érted, akkor az nem feltétlen azért nem áll be, mert lusta. Voltam én is sokáig eladó, csomószor kígyózott a sor, morogtak is a vevők, hogy miért nem ott áll mindenki a kasszában. Hát pl azért, mert aznap még be kell fejezni egy több száz tételes leltárt (ha estig nincs meg, másnap kezdheted elölről és határidejük van), mert ki kell mennie árut átvenni, mert polcot kell pakolnia, mert áfás számlát kell írnia, mert akicós táblákat kell írnia, stb. Akkora munkaerőhiány van a kereskedelemben, hogy volt, hogy egy rohadt nagy üzletben ami 3 részlegből állt, este volt bent 4 ember, ebből egy az üzletvezető. Ha kettő kasszázik is, a harmadik már nem tud beállni mert akkor meg senki nem segít a vevőknek, meg áll a bolt.

Persze nem tudom te milyen boltban tapasztalod ezt, de nálunk pl kérhetett a vevő amit akart, csengőt, panaszkönyvet, ha egyéb fontos dolga volt az eladóknak akkor nem álltak be. Mert akkor meg azon ment volna a hiszti, hogy nincsen semmi a polcokon, vagy nem stimmelnek az akciós árak. Senki nem akar eladó-kasszás lenni, a legtöbb helyen évek óta fele emberrel működnek, így is hatalmas a fluktuáció, és a túlélésre mennek.

2022. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az úton néha mutogatunk egymásnak szépeket a többi autóssal 🤣
2022. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok az a típus aki könnyen felhúzza magát. De volt egy eset amikor a keresztlányomat(6 éves)és a testvérét(13 éves) hoztam haza iskolából, és megálltunk az egyik kisebb üzletbe, de nem akartam velük bemenni az üzletbe így csak ketten mentek be míg én vártam rájuk az üzlet bejárata előtt. Eltelt kb 4-5 perc és a 2 gyerek kijött az üzletből, de nem vettek semmit. Kérdeztem miért nem vettek semmit es azt mondták, hogy a sorban áltak és egy öreg hölgy megelőzte őket és azt mondta nekik, hogy menjenek haza amúgy sincs elég pénzük (holott nem is tudja mennyi pénz volt náluk mert egy idegen, és több pénz volt náluk mint amennyit elköltöttek volna.) Így nagyon ideges lettem mert mit képzel magában attól még, hogy öregebb nem jár neki az egész világ. Ha meg kérte volna a gyerekeket, hogy előre e mehet szerintem előre engedték volna őt, de ez a viselkedés valami borzasztó. Ha még velem cseszekedik, akkor okés még valahogy át lélegzem, de a szereteimhez senki nem fog így viselkedni. Így bementem velük el vettünk gyorsan pár dolgot és be álltunk a sorba ahol jelen volt a nő és lehetett rajta látni, hogy fehér mint a fal mert nem várta, hogy bárki is együtt van ezzel a 2 gyerekkel. Nem akartam jelentet csinálni az üzletben mert a többi embernek semmi köze ehez, így a nő is fizetett és mi is. Utána ki mentünk és utána mentem és azt mondtam neki, hogy:

"Ne haragudjon, csak meg akartam kérdezni, hogy nincse magában szégyen érzet azért mert 2 kisgyereket megy megelőzni és olyanokat állítani, hogy nincs pénzük. Azt hittem mivel idősebb így több tisztelet szorult magába, de ahogy látom maga még távolról sem tudja ennek a szónak az értelmét." Miután ezt elmondtam, akkor először azt állította, hogy nem is csinált semmit, majd mikor meg kérdeztem tőle, hogy ezzel azt akarja mondani, hogy a gyerekek hazudnak nekem? Aztán azt állította, hogy nem áltak a sorban a gyerekek és ő nem csinált semmi rosszat es hozzájuk sem szólt, erre mögöttünk ki jött egy nő aki hatotta a beszélgetésünket és megerősítette, hogy ez a hölgy hazudik és ugyan azt elmondta amit a gyerekek. Majd megmondtam neki, hogy remélem azzal, hogy megelőzött és meg ijesztett 2 kisgyereket remélem jobb lett ettől a napja és én a helyében szégyellenem magam ha ilyet cselekednék. És el mentem. Lehet túl reagáltam a dolgot, de akkor sem fogom hagyni, hogy bárki is akár csak rossz szavat is mondjon a családomra.

2022. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!