Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti tényleg összeköltöznétek...

Ti tényleg összeköltöznétek idegenekkel egy albérletbe? Szülők, ti engednétek?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás miatt vetődött fel a kérdés és kell egy B terv arra az esetre, ha nem kapok kollégiumot (ami sajnos elég esélyesnek tűnik). Egy albérletet egyedül nem tudunk kifizetni, max. ha többen költöznénk össze egy lakásba, ugyanakkor nincsen se ismerős, se barát, se rokon, akivel ezt meg tudnám tenni (ha majd lesznek ismerősömeim, barátaim, akkor ez is egy opció lesz). Nagyon sokan keresnek lakótársat, szobatársat, úgyhogy valószínűleg hely az lenne is. Ugyanakkor a szüleim nem engednék meg, hogy idegenekkel költözzek össze és őszintén szólva én sem tenném meg szívesen. Szerintem eleve nem könnyű több emberrel együtt lakni (még akkor sem, ha már régóta ismeritek egymást, mert akkor is érhetnek meglepetések bőven), főleg akkor nem, ha full ismeretlen emberekről van szó, akiket soha életemben nem láttam, akiket nem ismerek és max. annyit tudok róluk, amit a facebook profiljukról le lehet olvasni és elárulnak. A környezetemben is történtek már nagyon csúnya dolgok, pl. lelépett a lakótárs, nem volt hajlandó fizetni, meglopta a másikat, megerőszakolta a másikat... Ezért ez számomra nem egy túl vonzó ötlet. Azonban mindig megkapom, hogy ez hülyeség, túlaggódjuk a dolgokat, akárhol történhet baj stb....


Valóban nyugodt szívvel össze lehet költözni akárkivel vagy pedig van alapja az aggodalmamnak?


2018. jan. 22. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert egy kollégiumban nem ismeretlenekkel vagy összezárva?
2018. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

ez kettő az egyben. túl van aggódva, de közben igaz is.

de az egész élet ilyen. utcán egy idegen megszólít, nem tudhatod, hogy bántani akar, vagy csak kérdezni valamit/segítséget kérni.


ahogy az első is írja, kollégium is ilyen, vagy még ilyenebb is. bárhol meglophatnak, bárhol lehet kínos vagy számodra negatív történés.

de ez nem jelenti azt, hogy ne lakhatnál olyanokkal, akikkel tök jóba leszel, csak nyitottabbnak kell lenned.


elmész, megnézed, beszélsz azzal, aki a lakótársad lenne, első benyomásra sokminden kiderül. az emberek titkai nyilván nem, de azt azért látni fogod, hogy nem egy igénytelen putris(meg persze még egy külsőre ilyen emberről is kiderülhetne, hogy egyébként jófej, meg becsületes és még segítséget is tudna adni).


túl sok előítélet van az emberekben.

2018. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez egyértelműen túlaggódás. Ennyi erővel az utcára se menjen az ember mert ott is csak baja eshet.


Persze nem kell akárkivel, akárhol "összeköltözni", lehet előre tájékozódni a lakókról. Például sok helyre alapból egyetemistákat, diákokat keresnek.


Arról nem is beszélve, hogy barátokkal a lehető legrosszabb együtt élni. Nincs meg a kellő tisztelet, és távolságtartás, ezért sokkal jobban előjönnek a problémák. Sokkal több mindent megenged egy "barát" mint egy idegen. Hosszú távon szinte garantáltan egymás agyára mennek az emberek így. Én laktam már haverral, folyton kérdezték, hogy miért nem megyünk el sehova együtt. Sörözni, kikapcsolódni. A válaszunk az volt, hogy pont elég a másik képét bámulni egész nap.


Másik, hogy alapból szobát kell bérelni, akkor arra vonatkozóan fix, számítható költségeid lesznek. Hiába lelép, nem fizet a lakótárs, az nem a te bajod, ügyed lesz, hanem a tulajé.


Lopás megint olyan téma, hogy azt bárhol lehet. Nekem egyetemi kollégiumban az asztalra rögzíthető lámpa tappancsát lopta le valaki. Lakótársnál legalább tudod ki volt. Vagy például kellett vennünk 15 ezres körző készletet, amibe tustollat lehet fogni. Idővel a körző kilazult, lett egy kis holtjátéka. Vagy a tus beszáradt, törött volt. Ilyenkor megesett, hogy "véletlenül" elcserélték egy jobbra. És egyetemistákról beszélünk.

2018. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosnak kell azért lenni, de a saját korosztályoddal nyugodtan összeköltözhetsz. Ha lányokkal lennél együtt, akkor pláne nem kell erőszaktól tartanod.

Én sajnos még 30-on felül is albérletezem, igaz, külföldön most már, tehát már látom az esélyét annak, hogy legyen saját lakásom.

Én amúgy mindig vadidegenekkel laktam, soha, de soha nem alakult úgy, hogy ismerőshöz költözzek.

De mikor annyi idős voltam, mint te, én is féltem ilyesmiktől kezdetben. Ezért először egy idős nénihez költöztem. Majdnem 70 volt, de jó állapotban volt. Amúgy fiatalokkal is összeköltöztem volna, ez igazából a véletlenen múlt, hogy hozzá költöztem, tetszett a lakás elhelyezkedése, maga a szoba, hogy tisztaság volt. Szóval nála abszolút nem tartottam attól, hogy meglop, stb. Jó anyagi helyzetben volt ráadaásul. A takarítást is csak ő végezte minden egyes helyiségben, nekem csak a saját szobámat kellett rendben tartani. Meg az is jó volt, hogy csak ketten voltunk a lakásban, csend volt, nyugalom.

Míg azoknál a barátaimnál, akik szintén albérleteztek, nem volt annyira tiszta a lakás, a hűtőben is alig fértek el, hangosak voltak az ott lakók. És nem csak ketten laktak együtt, hanem mindenhol hárman-négyen.


Aztán majdnem egy kollégámhoz költöztem, egy kedves fiúhoz, de aztán már közbejött a külföldi meló, így ez nem jött létre.


Aztán hazatérve külföldről ismét csak idegenekkel laktam. Egy párral. Nem volt velük semmi gond. Aztán három másik fiatallal egy lakásban, akik aranyosak voltak, de nem takarítottak.

Aztán most ismét külföldön vagyok, itt is idegenekkel költöztem össze kétszer is. Eddig kettő kivételével mindegyiket nevelni kellett (halkan zárjuk az ajtót, mert a kilincset egyik sem ismeri, nem beszélünk normál hangerővel, mikor már aludnom kéne, mert áthallatszik, a ruhaszárító állványon nem tároljuk a ruhákat huzamosabb ideig, mert más is használná, takarítunk, elpakolunk magunk után, nem kúrunk hangosan, ilyesmi), de alkalmazkodtak szerencsére, tehát annyira egyik sem volt problémás egy idő után. Lopni sehol sem loptak egyik helyen sem, ahol éltem.

2018. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én többször éltem külföldön, általában ilyen egybeköltözésként. a baj leginkább a takarítással volt. de volt, ahol nagyon szerettem élni, alig akartam eljönni. szerintem jó, ha megtanulsz alkalmazkodni. én úgy érzem, rajtam sokat formáltak pozitív irányba ezek a tapasztalatok.
2018. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én elismerem, hogy azért ez valahol túlzás és nyilván nem jó úgy élni, hogy mindig mindentől tart az ember és előítéletes, pesszimista stb., de egyszerűen ezek jutnak rögtön eszembe. Egyrészt amiatt, amit leírtam, hogy már mik történtek a barátaim/ismerőseim körében, másrészt pedig már engem is loptak meg többször is, idegen és régi ismerős egyaránt...az ilyen apróságok pl. kajalopás egy időszakban rendszeresek voltak, de már komolyabb értéket pl. telefon is loptak tőlem, ami után hónapokig járhattam a rendőrségre...Volt aki már meg is pofozott...Nekem ezek a dolgok egyáltalán nem hiányoznak és azóta próbálok nagyon körültekintő, óvatos lenni és nem tudok ugyanúgy megbízni az emberekben. Nyilván nem lehet ezeket kikerülni, mert ahogy ti is írtátok akárki, akárhol, akármikor bánthat/meglophat stb., ezt nem tudja előre senki, csak nem tudom...valamiért nekem ez picit nehezebben megy.

2018. jan. 22. 22:52
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Ma már egyszer tettél fel egy ilyen kérdést ha nem tévedek.


Ne haragudj, de te mindenben a rosszat látod a családoddal együtt.


Javaslok egy megoldást!

Vegyetek egy lakást, lakjál benne egyedül, és fogadjatok egy testőrt magad mellé! Így nem lesz semmi probléma.

2018. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

kollégiumban még három emberrel lennél egy szobában. Nem tudom, ezzel tisztában vagy-e. Ha albérletben legalább külön szobád van, azt magadra zárhatod, bezárhatod kulcsra. Ha ennyire félsz. vehetsz kulcsra zárható szekrényt is.

Nem tudom, mennyivel lenne biztonságosabb egy kollégium, pont, hogy rosszabb. Na egy szobába senkivel sem költöznék, pedig én írtam, hogy laktam már sokat másokkal.

2018. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem négy albérletem volt eddig, minden alkalommal idegenekhez költöztem és nem bántam meg. Az első lakótársam egy nő volt, aztán együtt jártunk sörözni, még kulcsot is adtam neki az autómhoz és néha értem jött a munkahelyemre a friss jogosítványával. Akivel most lakok, vele meg folyton vodkázunk és sörözünk, jó haverok lettünk. Szóval ne parázz rá ennyire. De húgom lakótársa pl. meglopta mindkettejüket. Sajnos ez benne van a pakliban, de ennyi erővel az utcán is kirabolhatnak. Vágj bele, mert tök jó arcokat ismerhetsz meg. Az meg, hogy a szüleid nem engedik, hány éves vagy?
2018. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


18 éves vagyok.

2018. jan. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!