Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tél rajongók! Ti miért szereti...

Tél rajongók! Ti miért szeretitek ezt a csodás évszakot?

Figyelt kérdés
A nyári kánikulàt alig bírom elviselni, sokat izzadok, otthon bármennyire legyek levetkőzve, akkor is szarul érzem magam, a munkahelyről nem is beszélve, ami horror a melegben. Ellenben a tél minden aspektusát imádom, a hideget, a havat, és az sem zavar, hogy hamar sötét van. Imádok télen a szabadban lenni, nagyokat sétálni, ebben az évszakban járok a legkevesebbet autóval. Felér nekem egy kis szeánsszal már az elindulást megelőző készülődés is, két nadrágot húzok, pulcsit, beleugrok a bakancsomba, felveszem a hosszú, vastag, kályhameleg pufikabátomat, belső zsebbe berakom a telómat, elindítok egy zenét, füles a fülbe, aztán sapka, majd kabát állig felhúz, bepatentol, és így órákat el tudok tölteni odakint, ha van rá időm. Ha rossz kedvem van, és nem akarok bratyizni senkivel, még feldobok egy maszkot is, és teljesen a gondolataimba tudok merülni. Valamiért ez csak télen tud nekem működni, akkor kapcsol ki a séta igazán.

2022. szept. 6. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért szeretem a nyarat, mert akkor nincs suli.

Nem kell csinálnom semmit, lustizhatok egész nap, süt a nap is általában, ami javítha a hangulatomat is. A dög meleget amúgy én sem szeretem, sőt elég érzékeny is vagyok rá, gyakran leszek rosszúl erős napsütésben.

Amúgy meg a többi évszakkal is rendben vagyok, egyiket sem utálom. Ősszel kicsit komorabb a hangulatom, jobban elveszek a gondolataimban, nagyobb a hajlamom elmerülni a művészetekben, pl versírás, de éppen ezt szeretem ebben az évszakban. A téllel sincs bajom, nálunk nem különösebben meghitt az egész karácsony dolog, amíg kicsi voltam és beettem az "angyalka hozza a fát és az ajándékokat" mesét, volt egy fajta varázsa az egésznek, de miután nagyobb lettem elveszett a meghittsége.

Szóval nekem nincs semmi imádnivaló a télben, viszont bajom sincs vele. Legalábbis amíg volt 3-4 centi hó és nem a térdig érő sárban kell hazaflangálnom a -8 fokban a suliból.

2022. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, te hol élsz, hogy télen van hó nálatok?


Én jobban szeretem az őszt és a telet, mint a tavaszt és a nyarat. Szeretem a zárkózottságot, az ősz és a tél pedig pontosan egy ilyen évszak. Nem szeretem, hogy a melegben nyitva kell lennie az ablakoknak, és nem szeretem a nyári ruhákat. Nekem az a kényelmes, ha van rajtam kabát, sapka, sál, nagy pulóver.

Nagyon szeretem az őszt is, és az összes őszi jelképet, olyan romantikus és szép színű ilyenkor minden. Imádom a Halloweenhez kapcsolódó dolgokat, és irígylem azokat az országokat ahol ennek hagyománya van. Ez egy nagyon játékos, kicsit misztikus ünnep, és gondolatban mindig készülök rá. A télben pedig imádom a fényeket, amikor az emberek mindenhová égőket aggatnak, ez is nagyon romantikus szerintem. De télen valahogy már mindenki díszítendő felületnek tekint mindent, és szerintem nagyon jó, hogy az emberekből ilyenkor előjön ez a játékos gyermeki én, és egyszerűen mindent ünneplőbe öltöztetünk. Egyre korábban teszik fel a díszeket, és egyre több ideig kint maradnak, mindig mosolyogva nézem, az embereknek milyen igénye van erre. Ez a díszítés, az ünnep és giccs időszaka. (A giccs szerintem egy nagyon pozitív dolog bizonyos mértékig, bizonyos helyeken használva, kell az embernek valami kis aranyosság, egy kicsit oda nem illő szórakozott dolog, amire ránéz az ember és jó kedvet ad.)

Szóval összegezve, az ősz és a tél nekem nagyon kedves, biztonságos, nyugodt, mesés időszak.


A nyárról nemrég olvastam egy érdekes cikket, ami arról szólt, hogy az embereknek a nyár is okozhat melankolikus időszakot, van nyári depresszió is, és tévhit, hogy csak téli van. A cikk említette Lana Del Rey - Summertime Sadness című dalát, ami állítólag pont erről szól, de nem csekkoltam.

2022. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mert nincs büdös, meleg, bogarak.

Ha lenne hó akkor szeretnék síelni és nem az ágyban hanem a dimbes-dombos hegyek oldalain lefelé akár 50 -70km/h -val.


Szerintem a síelés a világ egyik legjobb sportja főleg akkor ha nem neked kell felmászni a hegy tétjére hanem felvisz a felvonó.

2022. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Addig szeretterm, míg minden évben a városban is szakadt a hó.

Na, az vagy 20 éve volt.

2022. okt. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Végülis szeretem a telet, de jobban szeretném ha igazi lenne sok hóval. Főleg karácsony környékén. Ez már csak gyermekkori emlék. De még a mostani telet is jobban szeretem mint a nyarat, mert utálom a hőséget.
2022. okt. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Télen olyat alszok mint aki 50 éve nem aludt. Valamiért télen pótolom be a nyári esteket amin nem tudtam aludni a melegben
2022. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!