Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai kórunk társadalmát a...

Mai kórunk társadalmát a magyar férfiakat miért az ellenkező ellentétes irány irányítja hogy negatív rossz indulatúak és rendkívüli módon gonoszkodóbban kritikusak miért ez viszi őket előre egy ember megítélésére?

Figyelt kérdés
Sok magyar férfiba azt látom utálatos sóvárgó tekintettel markát tartó erény kapzsiak fukarak önteltek fösvénykedők aljasak és kissemizők szeretnek kihasználni játszani másak érzésével és áldozat maradsz saját környezetedben én sorsomban is előfordult hogy sokat csalódtam mert a magyar férfiak csak negatív célzattal is képesek kritizálni mások előítéletesek megbélyegeznek másokat és a kiközösítés is már valószínű ok

#általánosítás #Személyes Indokok #Alap tényezők #Személyes érintetség
2022. szept. 8. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem szűkíteném le csak a férfiakra, de amúgy adom amit mondasz, rengeteg ember csak a hibát látja másokban és azonnal ítélkezik.

Szerintem ez a frusztráltság eredménye. Frusztrált vagy a saját nehézségeid miatt, és ha meglátsz valakit, aki valamilen aspektusában jobb nálad, gyorsan kiemeled a negatívumait, hogy ne tűnjön jobbnak nálad.

Ez valójában egy énvédő mechanizmus, azaz pszichológiailag természetes dolog, de attól még nagyon kártékony.


Egy szemléletváltás tudna segíteni ezen, de az nem egyszerű dolog és közösen kell csinálni. A "neki megy ami nekem nem, gyorsan lehúzom a szintemre" helyett lehetne a "neki megy az ami nekem nem, megkérdezem a sikerének a titkát"-ra. Persze ehhez kell annyi "alázat" vagy nem is tudom mi, hogy merjük elismerni, hogy a másik jobb nálunk valamiben. Ez persze még nem teszi a másikat szuperemberré vagy értékesebb emberré, egyszerűen a másiknak van egy tudása ami nekünk nincs. Simán lehet, hogy mi is tudunk valamit, amit meg a másik nem tud. Ha megtanítanánk egymást, kölcsönösen mindketten szintet lépnénk. Ezúttal fölfelé, nem lefelé.

2022. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
A nők meg tanulnak tőlük erőszakot, gonoszkodást... Bár azt alapból tudják:).
2022. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem tudják. A férfiaktól tanulják
2022. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!