Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy egy kollégista igénytelen is?

Figyelt kérdés
Akár egyetemi akár gimis kolesz...miért ne tarthatná valaki rendben a kollégiumi szobáját, moshatna magára, és főzhetne normális kajákat? Azt vettem észre hogyha valaki azt mondja hogy kollégista, egyből arra asszociálnak az emberek, hogy igénytelen, kocsmázik, éhezik vagy hetekig zacskós levesen él, állatként viselkedik stb..

2022. szept. 11. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi koleszunkban 4en laktunk egészen kicsi, 28nm-es szobákban, ahol még asztal sem volt. Asztal helyett ugyanis a párkányhoz szerelt falapokon ettünk.


A szobatársak állandóan lopták a kajáimat és nem hagytak aludni...

2022. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Apartman jellegű modern koliban lakom már a negyedik éve, 2-2 ember lakik 1-1 szobában, de mindig volt legalább egy ember aki igénytelen volt. A négy év alatt a négy szobatársam közül egy volt igényes magára és a környezetére, vele szerettem is lakni, a többi hát... Megérnek egy misét. A mostani 20 éves, pisalas utan nem mossa a kezét, lehugyozza a WC-t, ruhái szanaszét még a tiszták is. Sokáig még agyneműje se volt csak a kopasz matracon feküdt a kopasz párnával és takaróval. Nem fürdik, nem mos este se reggel fogat, van hogy hetekig a mosatlan tanyerja ott áll az asztalon és abból eszik, ha pedig nem akkor hideg vízzel leobliti és kész. Undorító. A tavalyi egy kicsit pedansabb volt, de ő még volt hogy osszeokadta a fürdőt vagy a módot buli után és másnap megvarta amíg megszarad utána osszelapatolta.. Meg se fordult a fejében hogy felmossa vagy legalább feltorolje vizes ruhával... És ezek mind egyetemisták. Az első kivételével mindig én takarítottam a szobát és a közös helyiségeket, mert ha en nem tettem volna ott fulladunk meg a koszban. Én vidéki, kisvárosi vagyok, ezek meg mind nagyvárosi. Szóval ja, van alapja annak hogy ezt mondják az emberek.
2022. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sztereotípia.

Sokszor igaz, de nem mindig. Én pl. rengeteg embertől és inkább srácoktól megkaptam, hogy nem tűnök kolisnak, nem látszik rajtam, hogy kolis vagyok.

Én tisztaságmániás vagyok, inkább elkések az óráimról, de nem hagyom sosem rendezetlenül a szobát. Emiatt is van, hogy sokszor a szobatársam részét is rendbe rakom, mert nem bírom nézni a mocskot. Az ő szemetét is én szoktam levinni, naponta 2x söprök fel, folyton be van kapcsolva az air wick szobaillatosítós cuccli.

Emellett nyilván adok a külsőmre, sok szobában voltam már és senkinél nem láttam annyi sminket meg ruhákat, mint amennyi nálam van.

Egyébként tényleg vannak nagyon undorító emberek, akik képesek a mocsokban is elélni, az egyik csajszi áthívott beszélgetni magához, megkínált chips-sel és leesett az állam, mikor az lepedőjére csak úgy kiöntötte a chipset és onnan kezdte el enni, majd mintha mi sem történt volna belefeküdt a chip maradékokba. Meg hát ilyenek, hogy az egyik csajnál a dohány konkrétan mindig szét volt szórva az ágyában és abban fetrengett, egy másiknál egy vizes palackba hugyozott, ha nem volt kedve kimenni a mosdóba. Egy-két olyan csaj is van, akinek a szobatársa konkrétan egy-két hétig biztosan nem fürdik meg mos hajat és hát fiúkat megszégyenítő szagok szoktak lenni egyik-másik szobában.

2023. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!