Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kollégisták! Válaszolnátok...

Kollégisták! Válaszolnátok erre? (lent)

Figyelt kérdés

Mindenki másként éli meg a kollégista éveket, és szerintem ez jobban függ az illető személyétől, mint magától a kollégiumtól, ha abban nincsenek nagyon szélsőséges körülmények.


Te milyennek tartod önmagad, és hogyan élted meg a kollégista időszakot?


2014. okt. 18. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyet tudok : az pocsék érzés, amikor tanulás miatt kell lemondanod a kollégista programokat, aztán mégis megbuksz, meg kb. 2× kell pótvizsgáznod, hogy végre sikerüljön.


Szerintem üresjáratban tanulj, ahogy megy, de egyébként meg élvezd a kollégium nem-tanulós oldalát, próbált ki a programokat. És még azt se mondtam, hogy legyél benne a berugásokban, stb. De néha meg-megfordul a fejemben, valóban érdemes-e nekem képmutatóan tartózkodnom az alkoholtól.


Nekem amúgy voltak apróbb örömök, nagyon jó pillanatok is (és sajnos csak egymástól távoli pillanatok), nem tagadom, a senioroknál kiskedvenc voltam... de egy idegroncs voltam a végére, (volt aki meg durván ki is használt szakmailag), a műszakisok ottani közkeletű stréber/karrierista/eltipró felfogása miatt.


Most nem vagyok kollégista, jelen egyetememtől egy köpésnyire lakom, most jó.


De neked azt ajánlom, amit már mondtam is : Nem mondom, hogy ne mellőzd a tanulást, de ne legyél stréber, ismerkedj, beszélgess, nézz filmeket közösen, beszélj hülyeségekről, ha jól esik, stb.


Sajnos nekem ezekre eddig kb. sosem volt módom. :(

2014. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!