Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez is beletartozik a passzív...

Ez is beletartozik a passzív agresszív viselkedésbe?

Figyelt kérdés

Ha valaki tanácsot ad, vagy megkér/megkérdez egy olyan dolgot, ami számodra teljesen természetes, és már a kérdés is sértő.


Néhány példa:

Mindig nagyon illedelmes és tisztelettudó voltam. Meséltem valakinek, hogy xy-tól kaptam egy ajándékot. Jött is a visszakérdés, hogy "megköszönted, ugye?"

A másik: jön hozzám valaki egy másik városból, és jött a kérdés, hogy "ugye kimész érte kocsival, és nem hagyod hogy végigjöjjön bőrönddel a városon?"


Ilyeneket nem kérdezel meg a másiktól, hacsak nem gondolod róla azt, hogy egy szemétláda. Én senkinek nem adtam okot arra, hogy ilyet meg kelljen kérdeznie tőlem. Ez is passzív agresszív viselkedés?


2022. szept. 13. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Kissé túlérzékeny vagy.
2022. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki kérdezi. Ha anyád/apád/volt bölcsődei gondozód, akkor ez nem passzív agresszív viselkedés, csak szimplán nem jutott el az agyáig, hogy már nem vagy két éves. Baromi idegesítő ez, de nem direkt csinálják.

Bárki más meg, aki ilyet kérdez, az bekaphatja, ne találkozz vele többé.

2022. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább ilyen anyáskodás. Ha nem a saját anyád kérdezi, nem is kell válaszolni rá.
2022. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!