Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt mi okozhatja a barátnőmnél...

Ezt mi okozhatja a barátnőmnél? Lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés
Utolsó évesek vagyunk középsuliban. Már régen is feltűnt, hogy egyszerűen nem tudatosul benne, ha megbántott valakit, csak ha szóltam neki róla, akkor sincs bűntudata, néha bocsánatot kér, de csak ha "még kell neki az illető", és nem őszinte. Az elmúlt időben pedig rájöttem, hogy nagyon gyakran manipulált engem és másokat is. Meghallgat, de látom, hogy untatják a problémáim, és érzem hogyha egyszer csak nem keresném többet, egyáltalán nem érdekelné. Egyébként nagyon intelligens, bármilyen komolyabb témához hozzá tud szólni, de mintha mindig csak unatkozna, amikor valami érzelmesről beszélgetünk.
2022. szept. 14. 19:30
 1/6 Katona Dius ***** válasza:
100%

Érzelmi analfabéta. Én is ilyen vagyok sajnos. Igyekszem nem manipulálni másokat, néha észre sem veszem. Férjem szokott szólni,hogy már megint elobujt a rosszabb énem.

Egyszerűen nem érzi át a problémákat. Lehet,hogy fejleszthető,de én sosem foglalkoztam vele.

2022. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Elég sok minden lehet és tegyük hozzá azt is, hogy még nagyon fiatal. Nem tapasztalt még eleget, nem verték be még a képét, nem ráncigálták meg a féregsége, szrkeverése miatt. Alakulhat ez később még bőven, mikor a sok szr a nyakába ömlik egyszer, nem lehet tudni.


Ez az érzelmi analfabétaság egy ostoba szöveg szerintem, attól csak bal..sz vagy és hülyeségeket csinálsz, de nem gonosz. A gonoszsághoz több kell; manipulálni, kihasználni másokat és élvezni is mellé, ott elég nagy bajok lesznek a fejében.

2022. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy tényleg nem foglalkozik másokkal, vagy csak megjátssza, hogy felsőbbrendűnek mutassa magát.

Lehet, hogy fura lesz a kérdés, de te honnan tudod, hogy ő tényleg a barátnőd? Mármint miből gondolod, hogy ő is hasonlóképpen kategorizál téged, mint te őt? 🤔

2022. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kroms ***** válasza:
Ha lány vagy, akkor csak unalmas vagy számára. Ha fiú vagy, akkor viszont kezd nála beütni a hipergámia és alfa-hímet szeretne találni helyetted, aki férfias és nem beszél érzelgős dolgokról.
2022. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.


3-as, nem vagyok biztos benne, de szerintem azért éreztem így, mert ő mással ellentétben nem azért tartott csak maga mellett, hogy a könnyeit törölgessem vagy ott legyek, ha más nincs. Úgy tűnt nem akart hasznot húzni belőlem.

2022. szept. 14. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődben magamra ismertem 😬


Én azok táborát erositem, akik halmozottan hátrányos helyzetűek és politraumatizáltaknak. Ezen kívül általánosban 7 évig bántalmazott egy osztálytarsam.


Emiatt vagy más miatt én a hasítós típus vagyok. Ha valami érzelmi dolog történik elzarom magamtól és lehasitom.

Illetve ahogy észrevettem az érzelmi életem/intelligenciam az autistakehoz hasonló.

Viszont én nem tudok arról, hogy manipulalnek(valamennyire biztos csak nem feltűnően).


Ami az empatiamat illeti van, de magas az ingerkuszobom. Kb csak az ilyen Tóth Niki féle esetek váltanak ki belőlem együttérzést. (ő az a lány akire a nyár elején raborult egy fél ház és lebenult- egyébként meg balettmuvesz volt).

De amúgy ha tényleg csak analfabéta szegény érzelmileg azzal talán még lehet kezdeni valamit, de a legnagyobb baj, hogy a világ kitermeli őket, mint a valóság show és x faktor celebeket😔

2022. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!