Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ókorban, középkorban miért...

Az ókorban, középkorban miért voltak ennyire szadisták az emberek? Vagy ha ma is lennének nyilvános kivégzések, gladiátorjátékok, lenne rá igény?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 16:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor miért gondoljátok, hogy annyira szadisták ma is az emberek, ha ti sem néznétek végig a kivégzést?
2022. szept. 16. 00:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert álszentek vagyunk:D


Egyrészt, a mai kor társadalma erősen eltávolodott a haláltól, nagyon... eufemizálják, úgy tekintenek rá mint valami bűnös valamire. Az ókorban hétköznapi volt és az élet réséznek tekintették, ezért sokkal kevésbé undorodtak tőle.


Szóval csak szokás kérdése és simán vissza lehet rá szoktatni az embert.


És attól még, hogy én, a diplomával, feleséggel és erős empátiával rendelkező személy azt mondom, hogy engem undorít a dolog, attól még biztos vagyok benne, hogy lesznek mások, akik viszont gond nélkül meg fogják nézni. A gore videóknak is vannak nézőjük, a redroomoknak is.... és ha a kivégzés megnézése tök legális, ezek az emberek miért ne mennének el oda?

Meg pár bámészkodó, hogy "ezt is kipróbálom milyen" stb...

2022. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora party lenne O.V. kivégzésén, TE ÚRISTEN😍😍😍
2022. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én bevallom, megnézném. Főleg ha olyan embereket végeznének ki, mint OV...
2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
OV kivégzése valószínűleg az eu legnagyob fesztiválja lenne
2022. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Most megnézel egy Steven Seagal féle B kategóriás akciófilmet aztán nyomsz egy örjöngést a GTA-ban. És ezzel te mint egészséges lelkületű ember le is vezetted az agresszív hajlamaidat, anélkül hogy bárkinek baja esett volna. Vannak ennél erőszakosabb alkatok akik bulihelyeken kötekszenek, az utakon állandó dudalassal próbálják intimidálni a többi közlekedőt stb., de még többé-kevésbé ők is beilleszthetőek a társadalomba. Akadnak náluk is agresszívebb emberek, akik képtelenek a társadalmi életre, jó esetben ő róluk gondoskodik a büntetés végrehajtási rendszer.


Az ókorban, középkorban a virtuális erőszaklevezetés lehetősége nem volt adott, ezért ha az embernek ilyen vágya volt azt gladiátor viadalok, nyilvános kivégzések, botozások, kézlevágások stb. megnézésével elégíthette ki. Az emberi természet változott legkevesebbet a korok előrehaladtával, nagyjából ugyanazok a motivációk mozgatták elődeinket mint bennünket, csak a környezet volt teljesen más.

2022. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem nézném meg, mert más az érdeklődési köröm, ennyi. Szemernyivel sem vagyok jobb azoknál, akik megnéznék. A halál viszont számomra teljesen normális, próbálkoztam szívmasszázzsal kétszer is, illetve fogtam egy rokonom kezét, miközben kihűlt. Egyedül a rokonom viselt meg, de ott is maga a gyász, nem az, hogy láttam meghalni.
2022. szept. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én néztem sok ilyen kivégzős öngyilkos, vérengzős bandaleszámolós, mexikói kartelles, isis-es kegyetlenkedős videót, és úgy vagyok vele hogy hozzá tudsz szokni. bár lehet hogy kell lennie valami hajlamnak benned hogy eleve megnézz ilyesmit. viszont most egy dolog meglepett. láttam egy ukrajnai háborúsat amiben kiherélték az oroszok az ellenfelet. előtte valamennyire agyontaposták, de így is kellemetlenül viselte szegény félholt ember, tett volna ellene az összekötözött kezeivel, fújtatott. nem szép. valamennyie jobban megérintett mint egy random fejlevágás a közel-keletről. lehet csak mert közelebb van és személyesebb
2022. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lenne, az ember pont ugyanolyan vad állat mint más allatfaj, csak mivel kreatívabb ezért kreatívabb és gonoszabb módon tud halált okozni. Egyébként még a “civilizált” világban sem foglalkoztatta más az embereket mint a gyilkolás és vérontás. Nélküle elunták magukat. Most is látszik az emberek szemében legtöbbször, hogy megölnének amiért tüsszentesz egyet vagy csörög a telefonod. Meggyőződésem, ha a törvény nem tiltaná rengeteg élve nyúzás lenne apróságok miatt, mint hogy valaki rálépett véletlen a lábára vagy rosszul nézett rá.

Elcseszett faj vagyunk egyébként :)


A Biblia is ír rólunk, Sátán fiai vagyunk és megteremtjük mindig a poklot!

2023. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!