Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszem azt hogy mindenki...

Miért hiszem azt hogy mindenki engem figyel? Ennyire egoista vagyok?

Figyelt kérdés
Sokszor mondták már nekem hogy egoista vagyok és mostanában sokat gondolkodtam hogy ez így van e. Ha buszon vagyok idegenek mellett sétálok stb mindig azt hiszem hogy mindenki velem van elfoglalva de közben mégis tudom hogy hülyeség én vagyok mindenkivel elfoglalva. Tudom hogy nem vagyok szép és hogy nem vagyok semmivel több mint egy átlag ember mégis mindig azt mondják hogy egoista vagyok. Pedig én nem szeretem magam nem találom magam tökéletesnek. Egy átlagos unalmas embernek tartom magam átlagos értelmi szinttel ami még fejlesztésre is szorul. Ezt csak be beszélem magamnak és tényleg egoista vagyok legbelül? Az alapvető dolgok sosem mentek könnyen idegenekkel beszélni szemkontaktust sem tudok senkivel tartani. Nem tudok előre köszönni és ha nekem köszönnek vissza akkor is teljesen lefagyok. Nem tudom pontosan milyen választ várok de köszönöm ha kitudod gobozni és tanácsot adni.

2022. szept. 15. 20:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem jó kategóriába helyeztem inkább önismereti kérdés..
2022. szept. 15. 20:47
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez mentális betegség is lehet amúgy.
2022. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Egoistaként nem lenne béka segge alatt az önbizalmad, olyan szinten, hogy a másik szemébe sem mersz nézni.


Inkább olyan, mintha rettegnél hogyan néznek rád, folyamatosan figyeled ki mit reagál. Lehet annyira félsz xy helyzetektől, hogy mindig úgy érzed résen kell lenned, hogy kibújhass/elmenekülhess belőle.


Jobb lenne szakemberrel beszélni erről, ha ennyire súlyosnak érzed.

2022. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ez inkább szociális fóbiának tűnik. Szorongsz emberek előtt, úgy érzed, mindenki ítélkezik feletted.
2022. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mennyi idős vagy? Családi múltad és kapcsolataid milyenek?
2022. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3, Azt hiszem van benne valami amit mondasz. Amikor félek az emberektől nem úgy érzem hogy boldog vagyok és biztos szépnek tartanak hanem inkább szorongok és félek a hogy mit gondolnak rólam emiatt már fel sem merek nézni se a buszon se ha társoságban vagyok.
2022. szept. 15. 20:57
 7/14 A kérdező kommentje:
5, Nem vagyok nagyon idős valószínűleg még változik a személyiség és most kezd kialakulni a "hivatalos" felnőttkor előtt
2022. szept. 15. 20:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy amúgy. Kamu-magabiztosság és ilyen kissé mindenkit magadról lepöccintő viselkedéssel áthidalható a dolog.
2022. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek tömegben. Nem is merek szemezni senkivel, mert zavarba hoz. Pedig én még jól is nézek ki.
2022. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, privátban megírhatod a pontos korod, meg az egyéb személyesebb infót, ha ide nem szeretnéd. Engem érdekelnek az önismereti kérdések, szeretem analizálni az embereket, hátha valami hasznosat tudok mondani, csupán a háttérismereteim és a saját benyomásaim alapján.
2022. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!