Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem olyan ellentmondásos...

Nekem olyan ellentmondásos érzetem van az otthon kitett motivációs idézetekről. Kifejteni lenn. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát pl. valaki azt teszi ki otthon arany keretbe foglalva, hogy "Arany életem van", vagy valami hasonlót. Vagy pl. "Nincs megállás, amíg 7 számjegyű fizetésem nem lesz", stb. Az a bajom ezzel, hogy szerintem ez nem azt a jót sugallja, amit az emberek ezektől remélnek. Pl.: "Boldogság, jókedv otthona".

Mert ha van egy ember, akinek tényleg millió forintos, vagyis 7 számjegyes fizetése van, garantáltan nem plakátolja tele motivációs idézetekkel a lakását. Értitek, mire gondolok? Vagy ha van valaki, akinek szó szerint arany élete van (mert egészséges, vonzó, szerelmes a házastársába, gazdagon élnek, annyiszor és oda utaznak, ahogy csak kedvük tartja, a hobbijuk a munkájuk, stb.) akkor az se fogja kitenni a budiba, meg a nappaliba, hogy arany élete van, hanem helyette megy és éli az arany életét. Vagy akinek tényleg az idő nagyobbik részében boldogság és jókedv uralja az otthonát, az se érzi szükségesnek ezt megerősítgetni feliratokkal...

Ezért érzem ellentmondásosnak tehát ezeket az otthoni motivációs idézeteket. Ha kiteszed, gyakorlatilag azt rögzíted, mid nincs. Mert ha lenne, akkor nem írnád ki...


2022. szept. 20. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ezért érzem ellentmondásosnak tehát ezeket az otthoni motivációs idézeteket. Ha kiteszed, gyakorlatilag azt rögzíted, mid nincs. Mert ha lenne, akkor nem írnád ki..."


Nem azt rögzíted, hogy mid nincs, hanem azt, hogy mit szeretnél elérni. pont ez a lényege a motivációnak.

2022. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ráadásul szerintem nem feltétlenül kell ezt túlgondolni, lehet egyszer megtetszett valakinek az idézet aztán kirakta és ott maradt mint megszokott dísz. Nem feltétlenül kell minden mögé hatalmas "miérteket" gyártani, mert sokszor azok nincsenek, csak úgy ott vannak a dolgok.
2022. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Jól van, értem azok álláspontját, akik nem értenek velem egyet. Az tényleg jó, ha embernek van miből meríteni erőt, meg ilyenek, meg az is jó, ha valaki próbál pozitívan állni, ás reményeket fűzni az élethez. De én a saját eredeti álláspontomat sem tartom hülyeségnek, mert tényleg néha van, hogy van egy tök boldog ember, és nincs kinn semmi idézete, és van egy másik, féldepis ember, az meg ki van plakátolva idézetekkel.
2022. szept. 20. 22:52
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki rak ki ilyesmiket, amik a céljaira emlékeztetik, csak ez nem mindig idézet, lehet kép, egy szobor stb.
2022. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!