Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem ellentmondásos az, hogy...

Nem ellentmondásos az, hogy sokan utálják a cigányokat, közben meg ilyeneket csinálnak?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy én tisztában vagyok a cigányság problémájával és súlyos problémának tartom. De azt nagyon utálom amikor valaki divatból és tét nélkül cigányozik úgy, hogy azt nem is lehet tőle komolyan venni. Gondolok itt arra, hogy sok sutyerák cigányozik, aztán közbe Kis Grófóra veretik meg mindenféle más hitvány mulatós zenére. Cigányosan beszélnek, cigány szavakat használnak és úgy is viselkednek de azért szidják őket. Aztán a Lakatos Brendont is sokan istenítik olyanok akik amúgy nagy "rasszisták". Pedig ő egy köztörvényes bűnöző tróger aki a Youtube videóiban embereket fenyeget meg életveszélyesen, ordít, üvöltözik és igénytelenkedik. Ezt normális ember nem tartja poénosnak. Aztán sokan az ő szövegeit ismételgetik és felnéznek rá, istenítik, nagy embernek tartják őt.


Nem ellentmondásos, hogy utálják a cigányok de ilyen emberekre néznek fel? Ti találkoztatok már hasonlóval?



2020. jún. 28. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ellentmondással még nem igen találkoztam. Ismerek teljesen "elcigányosodott" magyart, aki csak velük barátkozik, kb velük él, és keményvonalas skinheadet is, továbbá ezek egész átmenetét. Sehol nem láttam olyat, aki szidta volna őket, közben meg olyanokat csinál mint amiket leírtál. Hol találkoztál ilyennel?
2020. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

De teljes mértékben igazad van

Pl én is utalom Lakatos Brendont pedig én is cigány vagyok.

Érdekes dolgok ezek hogy gondolkozás nélkül dobálóznak rasszista megjegyzésekkel holot ha egy buliról van szó akkor egyből a cigány előadókat halgatják

Igen találkoztam már nem egy két hasonló dologgal

20/roma fiú:)

2020. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Nem mondtam, vidéki kisvárosban élek, de itt is van romatelep, így viszonylag sokan vannak.

Szerintem ez pl változhat Budapesten, vidéken, azon belül is városban és faluban, gondoltam ezt kiemelem.

2020. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én egy faluban élek ott nincsen cigány telep it vegyesen lakunk cigányok és magyarok ingatagságokból sokkal sokkal többen vannak de ott pl tabáni falunapon bódi guszti volt a sztár vendég és bódi csabi és még csak polgár mester is csapásolt pedig magyar és jobbikos is hozzátéve
2020. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Négyesnek:


Akkor rendben van, ezek szerint az ilyen jelenségek csak engem kerültek el.

2020. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Találkoztam én is ilyen ellentmondással. Csak el kell különíteni a dolgokat. Egy cigány zene csak zene ami tetszhet akárkinek. Kökény Attila, Kis Grófo, Oláh Gergő és a többi hasonló zenész nem az a kategória akinél ott van a bökő és leszólít az utcán vagy kötegszik, őket lehet szeretni.
2020. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én itt most nem a skinheadekről meg a szélsőjobbosokról beszélek hanem szimplán csak mindenféle jött-mentről akik cigányoznak. Első válaszoló! Én ezeket főleg a fiatalabb korosztályban tapasztaltam. Volt néhány gimnáziumi(!!!!) osztálytársam például akik nem éppen voltak kulturáltak és sokszor szidták cigányok, közben meg nap mint nap a Brendon szövegeit ismételgették és nem pusztán viccből hanem tényleg felnéztek rá és vagánynak tartották azt amit ő csinál. Pedig azért Brendon egy élő példa arra, hogy milyen problémák vannak. De mondom tapasztaltam ezt sok más embernél is, főleg tizen-és huszonéves fiataloknál.
2020. jún. 28. 19:34
 8/16 A kérdező kommentje:

Azért Kis Grofóval vigyázzunk, mielőtt dicsérjük őt..

De amúgy Lakatos Brendonra akartam kihegyezni ezt a kérdést.

2020. jún. 28. 19:36
 9/16 A kérdező kommentje:
*főleg Lakatos Brendonra
2020. jún. 28. 19:37
 10/16 anonim ***** válasza:

Cigányzene az szörnyű. Viszont sajnos néha cigányosan beszélek, mert közöttük nőttem fel (általános iskola).


Cigányellenes vagyok.

2020. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!