Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki miből kezdett lejjebb adni...

Ki miből kezdett lejjebb adni a gazdasági válság hatására?

Figyelt kérdés

Én kajából idáig, csökkentettem a mennyiséget, minőséget próbálom még megőrizni.


Valamint meggondolom, hogy mit vegyek meg, belefér-e egy jobb csoki vagy hal.



2022. szept. 21. 14:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokkalta kevesebb zöldséget meg gyümölcsöt veszek mint korábban.


Gondolkodom, hogy kondibérletet se vegyek, hisz már az is 21ezer Ft lett, de egyelőre szerencsére túlzottan nem éreztem meg a gazdasági válságot.

2022. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%
Semmiből, miért kéne?
2022. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kajából. Már nem járok vásárolgatni minden nap, hanem online rendelek kéthetente egyszer. Így nem veszek meg naponta minden felesleges hülyeséget amit épp meglátok.

Készételt rendelni már csak havi egyszer szoktam, és leraktam a cigit is. Azt hiszem, egyelőre ennyi, aztán majd meglátjuk hogy még mi mindent kell változtatni a közeljövőben.

2022. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Már nem havonta, hanem csak két havonta járok prostizni.
2022. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

1,3: kondi nálam 3k-t emelt, így 17k, zöldség-gyümölcs szintén zenész.


4, mennyi most 1 óra átlagosan?

2022. szept. 21. 15:10
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb zöldség, gyümölcs, csökkentettem a reggeli adagomat is, kevesebb tejterméket fogyasztok (sajt, tej, túró). Az orvosi vizsgálatokat, kezeléseket is ha lehet, tolom.
2022. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöztem külföldre.
2022. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

6, húú, ne is mondd. Cottage cheese-t megettem napi 1et tavaly, most 400ft ugyan az..


Orvosból is már csak sztk játszik. Olyan árat emeltek magánban..

2022. szept. 21. 15:18
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

4es miért lett lehúzva? Ha őt így érinti, hát őt így érinti, a kérdés gazdasági dolgokra kérdezett, nem erkölcsire!:D


A magam részéről... sajt. Korábban végtelen mennyiségű sajtot fogyasztottunk.. de legalábbis kb hetente elment 1-1.2 kg. De most 4000 kilója, úúúúúgyhogy off. Még van valamennyi a hűtőben, de le fogok mondani erről.


Az utóbbi időben hetente megyünk moziba vagy vacsizni, de igazából ilyenkor mindig elmegy vagy 7ezer forint, szóval ezt is meg kell fontolni.


Tavaly ilyenkor havonta nagyjából 45-60ezer ment el kajára úgy, hogy ebben hambizás/pizzázás/indiaizás is volt, amik ugye drágák. Most (szeptember 21-én) 90ezernél tartunk szóval ez a hónap nem lesz meg 100 alatt. De visszanézve az idei hónapokat, átlagosan 81ezret költünk most kajára. Ami sok.


Igazából nem arról van szó, hogy ne tudnánk kifizetni. Ki tudjuk, még marad félretett pénz is.

A probléma az, hogy 3 év múlva cslaádi házat terveztünk venni (én akkor már 32 leszek, végre saját ház) és ehhez megvolt az anyagi tervünk, hogy mennyit tudunk addigra összegyűjteni. És ez most így borul a fenébe.


Tudom, hogy én csak kussoljak, másnak a jelene van veszélyben, nem a jövője, de na, mindnekinek megvan a maga problémája.

2022. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem félrekezeltek SZTK-ban orvosok, úgyhogy mindenképp magánba megyek, ha szükséges.

A kedvenc Pick téliszalámimat is ritkábban veszem és kevesebbet teszek a kenyérre.

2022. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!