Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viszonyultok a kisgyere...

Hogyan viszonyultok a kisgyerekekhez ha a barátaitok áthozza őket és szétcs*szik a lakást?

Figyelt kérdés

Nő vagyok. Nem tagadom, én a babákat utálom, gyerekem sem lesz. A kisgyerekeket kb 3 év meg már oké, aranyos, viszont akkor nem szeretem őket ha szép, rendezett, drága dísztárgyakkal teli lakásomba bekeverednek amikor még nem értik mi a szitu. Ez sajnos ilyen, felelőssegre nem lehet volna, még picike, de engem kiidegel. A nagyobb gyerkőcöket már szeretem, aki tudja, hogy gyógyszerhez nem nyúlunk meg ilyesmi.

Már 1 éve párkapcsolatban élek, megismertem a párom baratait is, és egy-kettőnek van már kisgyermeke. Többek között az én barátnőimnek is. Most nyilván a párod előtt a barátoknál kezdetben jó benyomást akarsz tenni, nem szólok rá erélyes hangnemben a gyerekre emiatt, ugxanakkor ha ezt nem teszem, akkor a gyerek szépen a kezébe veszi a drága egyiptomi dísztargyat és szépen leejti, aztán annak annyi. Most mondtam valamit, de az volt a szitu, hogy vihogva kaptam ki a kezéből és próbáltam mosolygós fejet vágni hozzá, hogy ne tűnjek mérgesnek, holott majd kiugrott a szívem. Jönnek 2 hét múlva is...

Mindemellett a napi rohanásban ki van pakolva a gyógyszer, azt is megfogta, szintén úgy kellett kikapni a kezéből.

Most nem tudom de nem szívesen rendezem át miattuk a lakást, mert mindennek megvan a helye és az úgy van jól. Még egy dolog ami nálam nagyon kiveri a biztit. Cipővel a szobába. Gyerek perszr egyből be. Nem tudom de ezt otthon bem tanítják neki vajon? Akkor nyeltem egyet, de robbani tudtam volna. Áááaa. Hát, hirtelen ennyi, de me voltak sokáig csak beugrottak. Nem tudom mi lesz legközelebb.

Ti ezt hogy kezelitek és mit csináljak?


2022. szept. 21. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Szó nélkül tűröm miközben majd szétb... az ideg. Ez a szülők igénytelensége, a gyerekre nincs mit szólni, nem a vendéglátó dolga ebben a szituban. Az egyetlen megoldás az, hogy az ilyen embereket ritkán, kizárólag muszájból fogadjuk néha vendégségbe.
2022. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a gyerekeket, nem is lesz soha. Barátaim nagy része mindig is gyerekmentes volt, aki nem, és szült, azzal nem tartom a kapcsolatot. Alapból be sem engednék senkit a lakásomba kisgyerekkel, nem vagyok hajlandó még percekre sem elviselni egy gyereket. De egyébként meg rá lehet ám szólni a gyerekre. Volt olyan, hogy (amikor szüleimmel laktam) jött hozzánk egy rokon, akiről tudtuk, hogy átokrossz az unokája, és azokat is hozták. Amikor elkezdte volna szétkapni a lakást, a szüleim határozottan rászóltak, hogy nem. És láss csodát, a gyerek meg bírt ülni a fenekén és semmihez sem nyúlt. Van egy csodás találmány, gyereknevelésnek hívják. Kellene alkalmazni néha és akkor nem kell agyvérzést kapni a gyerek miatt.
2022. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%

"Mindemellett a napi rohanásban ki van pakolva a gyógyszer,"


Kirakott gyógyszerrel vársz kisgyereket? Te sem vagy komplett. Én férfi vagyok és nincs gyerekem, de annyi eszem enne, hogy ha gyerek jön, számára elérhető helyen nem hagyok gyógyszert meg értékes törékeny tárgyat, esetleg sósavat vagy kést...

2022. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokan hurrognak le majd téged is meg engem is, de átérzem a helyzeted. LEgjobb barátnőmnek 2 pici gyeeke van, és őszinte leszek: nem szívesen hívom át őket hozzánk. Nálunk kis lakás van, alacsony bútorokkal, rengeteg kis mütyürrel (dísztárgyak, hűtőmágnesek, gyertyák, szobanövények stb) és egyszerűen nem pakolhatom el az egész nappalit azért, mert átjönnek. Próbáltam, lehetetlenség mindent elpakolni, mert úgyis megtalálja a módját hogy lekösse magát. Slussz poén amikor átjönnek egyetlen darab játék nélkül. Nekünk nincs gyerek, ergo játék sincs nálunk, nyilván szegény kisgyerek csak fel akarja fedezni a környezetet, játszani valamivel, lekötni magát. Mivel anyuka is tisztába van vele, el nem tudom képzelni miért nem hoznak magukkal valami játékot. Mondani cikinek tartom hiába a barátnőm, nem szeretném megsérteni mert nagyon szeretem őket, a gyerekeket is. Szóval ez egy nehéz dió úgy gondolom, bűntudat társul mellé rendesen, legalábbis nálam. De még megkínálni is nehéz valamivel a gyereket, hogy ne kenje össze a kanapét vagy a szőnyeget...
2022. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd meg, amit a kettes mond, ne akarj olyannak tűnni, amilyen nem vagy. Előbb vagy utóbb észreveszik. Ha velem valaki megszűntetné a barátságot a gyerekem miatt, simán elkönyvelném, hogy ő nem barát. Nincs harag, csak legyünk egymással egyenesek.
2022. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem csak én érzek akkor így. :)
2022. szept. 21. 17:47
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell tettetni, hogy nem félted a tárgyaidat?

Mondjuk a szülők is jók, hogy nem nevelik ag yereket. Nálunk is most a nyáron gyűlt össze a baráti társaság és hozták a 2-3 éves gyerekeket, nyilván mindent IS megfogdostak. De amikor közeledtek egy tárgyhoz, amihez nem szabad nyúlni, a szülője rászólt, hogy "ne, azt hagyd béként". A gyerek általában engedelmeskedett. ha nagoyn kitartóan meg akart anézni, akkor a szülő odament és együtt megnézték a tárgyat (szülő fogja, gyerek nézi, fogdossa, d ea lényeg h ne legyen baja).


Ne a gyerekre szólj rá, hanem a szülőknek jelezd, hogy figylejenek.


És na, ha vendéet vársz, készülj fel a vendégre. Azért gyanítom nem múzeumban élsz, szóval nem okoz akkora gondot azt a 3-5 tárgyat felrakni a szekrény tetejére, hogy ne érjék el és miután elmentek visszatenni a helyére..

2022. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De, nagy gondot okoz. Még hétvégén is, mert rengeteg mütyűr van. Pláne hétköznap hulla fáradtan. Nem várt vendégek voltak igazából csak hirtelen jöttek.
2022. szept. 21. 18:07
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Akkor mondd, hogy hozzád ne jöjjenek kisgyerekkel, találkozzatok vhol máshol.
2022. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem vagyok egy gyerekpárti, de a reakcióm a szülei reakciójától függ.


Ha elnézést kérnek, rászólnak a gyerekre határozottan és felajánlják, hogy az esetleges károk javítását állják, illetve legközelebb nem hozzák a gyereket, akkor semmi baj. Mindenkivel történnek balesetek, az én kutyám is rágta már szét más lakásában a billentyűzetet, vettem az illetőnek egy ugyanolyat és nem vittem többet hozzá a kutyát.


Ha viszont a szülő csak mosolyogva megdorgálja a szeme fényét és tőlem vár toleranciát, akkor én fogom megnevelni a gyerekét. Mivel meg nem üthetem, ráordítok és rászólok az anyjára is, hogy ne nekem kelljen már.


Ha viszont egyenesen aranyosnak tartja és bátorítja, na akkor baszom ki mindkettőt, mint macskát szarni.

2022. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!