Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek rám furán, ha...

Miért néznek rám furán, ha azután a kijelentés után, hogy tanárnak készülök, azt mondom, hogy nem szeretem a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Leginkább a nyolc év alattiakat nem szeretem többnyire, és minél fiatalabb, annál nehezebben viselek egy gyereket. Én meg amúgy középiskolában szeretnék tanítani majd, esetleg általános iskola felsőben. Az már pont nem az a korosztály. Szóval picit érthetetlen, hogy egyesek szerint bajos, hogy nem szeretem a kisgyerekeket, amikor nem is szándékozom velük foglalkozni. :D

Pedig rendszeresen meg szoktam magyarázni, hogy nagyjából a 0 és 8 közöttiekkel van bajom csak.


2022. szept. 10. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az is fura hogy tanárnak készülsz.
2022. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 Ebbe a részébe ne is menjünk bele, ez is előfordul, mint valami, amit furának tartanak, meg még azt, hogy milyen szakpárt választottam (magyar-matek) :D
2022. szept. 10. 11:19
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Pedig pont az a korosztály a normális. A felsősökkel már sok bajod lesz, a középiskola... Hajjaj, az maga a pokol!
2022. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Lányom is pedagógusnak tanul. Csak gimiben vagy főiskolán szeretne tanítani. Nem szereti a kisgyerekeket. Olyanokkal szeretne foglalkozni, akik tanulni mentek adott iskolába, nem pedig azért mert muszáj.
2022. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a szakpár: matek-töri. 😊 4es voltam.
2022. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Mert a gimis is gyerek. Es nekik megjobban szukseguk van elvekre segitsegre az élethez szocializácioban is nem csupán a magyarmatekra van.

Egy pedagogus normal esetben nem csak tantárgyra tanit hanem erkolcsre vagy normakra munkahelyi beilleszkedesre szabalyokra magatartasra is.

A diákok szinte minden esetben példaként néznek minden pedagogust nem csak tanarkent! Es az lehet rossz pelda is..


Anelkul hogy lenne benned empatia ez kemeny lesz.

A legzűrösebb legvásottabb kölyköknek vannak pl a legnagyobb problémáik és nekik van szukséguk a legtobb biztatásra vagy arra hogy legalabb 1 ember ne lecsessze (mint ahogy őket mindenki csak lecseszi)hanem ha csak 1 ember hisz benne, az màr rengeteget jelentene..


Egy pedagogus hatással van nem csupá kicsikre akik szerelmesek is a tanitokba, de egy önmagát kereső bizonytalan tinikre pláne.

2022. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Utálattal gyűlölettel nem lehet gyerkeket a magybetűs életről semmit nem tudókat tanítani
2022. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Senkit nem utálok meg ilyesmi. Szimplán azt mondom, hogy nekem általánosságban véve a nyolc év alatti korosztály hosszabb időn keresztül túl sok. Ilyen pár órát el vagyok velük akár minden nap egy fél nyári szünet alatt (korábban segítettem egy napközis táborban, még kézműves foglalkozást is vezettem), de igazából ennyi. Magamtól nem vállalnék be ilyesmit ennél hosszabb távon, mondjuk egy tanéven keresztül nem bírnám elviselni őket.

Félénk a többség a gimisekre nem gyerekként, hivatkozik általában, hanem inkább tizenévesként, vagy kamaszként, és azért a általános iskola felső tagozatot sem szokták a kisgyerek jelzővel azonosítani. Én meg mindig azt mondom, hogy a kisgyerekeket nem igazán kedvelem, nehezen viselem őket hosszabb távon. Ebből nekem logikusan az következik, hogy akkor a nem kisgyerekekkel nincs problémám, és azért a felsősök és a gimisek már nem kisgyerekek.

2022. szept. 10. 12:22
 9/22 anonim ***** válasza:
18%

Nem kisgyerek szot írtam hanem gyerek.


A pedagogia az nem csupán leadom az anyagot es viszlát.

Az egy dolog hogy sokaknak csak ennyi de nem ez az ojtatás fogalma. Es ezt sulikban tanitják is..csak nem tanulnak a tanárok se a sulikban semmit.

2022. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
*oktatás
2022. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!