Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy emberek...

Létezik olyan, hogy emberek nem tudják, hogy miről beszélnek?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valaki olyan dolgot próbál elmagyarázni, amit maga sem ért.


Hanem amikor hétköznapi dolgokról akarnak beszélgetni, de helyette csak össze vissza beszélnek, halandzsáznak, vagy maguk sem tudják megmondani, hogy miről beszélnek, vagy éppen, hogy mit mondtak akár pár másodperccel ezelőtt. Konkrét téma sincs, nincs értelme, amit mondanak. Nem mert hülyéskednek, hanem tényleg nincs semmi értelme, amit mondanak. Ez normális?


Én azt hittem, hogy az emberek tudják, hogy miről beszélnek, vagy hogy legalább van valami értelme.


A TV-ben nem nagyon látni ilyesmit, de a való életben mostanában egyre többször találkozok ilyennel.

Régebben már olyat is láttam, hogy valakik úgy beszélgettek, hogy értelmes szavakat sem mondtak, hanem csak hangokat adtak ki.

És nem beteg, értelmi fogyatékos emberekről volt szó, hanem olyanokról, akik máskor meg simán elbeszélgettek.

Kicsit ijesztő ez a dolog.


2022. szept. 22. 22:10
 1/7 anonim válasza:
85%
Én is találkoztam ilyennel, kicsit idegesítő, mert csak a szájuk jár, de néha kifejezetten jól jön, hogy megtörik a csendet akkor is, ha nincs tartalma/értelme annak, amit mondanak.
2022. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én ilyet mondjuk nwm tapasztaltam, főleg azt hogy csak a hangokat adnak ki.

Nek lehet, hogy te értelmezed úgy,mert van vmi betegséged amiről még nem tudsz,az affázia egyik fajtája?

2022. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Ma ez gyakori jelenség.
2022. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 he84 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem ilyet még nem tapasztaltam. Főleg olyat nem, hogy csak hangokat adnak ki, fura lehet.
2022. szept. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én többnyire buszokon, vonatokon szoktam ezt hallani hogy egyes emberek egyszerűen értetlenül beszélnek és úgy mint ha értenék isamit mondanak, és a partnerük is úgy reagál mint ha értené miről van szó.


Még a nyár elején voltam kórházba 4 napig mert műtöttek. 4 ágyas szobába voltunk hárman és volt egy beteg középkorú úr volt aki nem bírta megállni hogy ne beszéljen és sokszor értelemsen beszélt meg a mondani valója is azért érdekes volt, tehát el lehetett vele bezsélgetni, csak amikor annyira rájött az hogy mondta és mondta, akkor váltott át arra hogy elkezdett gyorsan beszélni hadarni, harapta a szavakat és a végén már csak szinte hangokat adott ki, annyira gyorsan akarta elmondani és mi a másik szobatársammal csak lestünk hogy most mi van.

2022. szept. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Kettessel értek egyet, soha nem tapasztaltam még ilyet, nálad lesz a gond.
2022. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor a tv-ben, mért nem hallani ilyet?
2022. szept. 23. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!