Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan film vagy...

Létezik olyan film vagy youtube videó amiben párhuzamosan angolul és magyarul beszélnek oktató jelleggel?

Figyelt kérdés
Tehát minden mondatot elmond kétszer a két nyelven.

2018. dec. 1. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem tudok, viszont régebben a relaxa nyelviskolának volt ilyen módszere, a könyvükben 2 oszlop volt, egy magyar meg egy angol és ugyanaz a szöveg volt mindkettőben, illetve a hanganyag mondatoként váltott.
2018. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme lenne?
2018. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oktató értelme. ;)
2018. dec. 3. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Miért? Amikor magyarul tanultál, mi volt a másik nyelv mellette?
2018. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor magyart tanultam gyerek voltam.

Köztudott, hogy másképp tanulja meg a gyerek az anyanyelvét és másképp tanul egy felnőtt nyelveket.

Ezek szerint Te nem tartozol a köztudottak közé.

2018. dec. 4. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

sok féle módszer és megközelítés létezik és minden embernek más módszer működhet. de azért teljesen elvetni sem érdemes az egy nyelvű tanulást, mert nem csak a gyerekek tanulják a így a nyelvet.

az anyanyelvi angol (és egyéb nyelvi) tanárok szerinted hogyan tanítanak, ha ők maguk sem beszélik a magyart? ha kimész valahova külföldre, akkor hogyan tanulod meg a nyelvet? úgy, hogy csak azt a nyelvet használod. rengetegen megtanultak már így sok féle nyelvet.


ha egy kicsit belegondolsz, nem olyan nehéz belátni, hogy ha két nyelv közt váltogatsz, akkor egy tudatos szinten próbálod megtanulni, de sokkal nehezebb így. ha csak azt az egy nyelvet használod, akkor sokkal jobban be tud vésődni a kiejtés, hangzás és a jelentést nem szövegesen fogod hozzákapcsolni, hanem kénytelen vagy vizuálisan, vagy érzelmeken keresztül, ami sokkal jobb memorizálást tesz lehetővé.


én simán megtanultam két nyelvet úgy, hogy baromi sokat néztem az adott nyelven tévét. sokáig nem értettem sok mindent, aztán idővel szépen fokozatosan összeálltak maguktól a dolgok és nem kellett semmilyen felirat, vagy bármi más.

az egyik nyelvet ezen kívül nem nagyon használtam, sehol nem tanultam. 1-2 évtizeddel később is tökéletesen értek szinte mindent ezen a nyelven, bár beszélni csak nagyon döcögve tudom, mert minden a másik nyelven jut eszembe és nehezen találom a szavakat.

a másik nyelvből simán letettem a középfokút, bár azt mindig is valamivel aktívabban használtam, suliban is tanultam, így van belőle nyelvtani tudásom is. azóta is folyamatosan használom, napi szinten a munkám során is kommunikálok ezen a nyelven.

2018. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

"Ezek szerint Te nem tartozol a köztudottak közé."


Sok dolog köztudott és mégsem igaz. Fölösleges hát gúnyolódnod, amikor a kétnyelvű oktatás több évtizedes csődje mind azt bizonyítja, hogy nem működik.


Mielőtt azt mondanád "de", felhívom a figyelmedet, hogy annak is lehet kizárólag a célnyelven tanítani, aki egy szót sem tud az adott nyelven... Léteznek képek, videók, illusztrációk, szituációs-szituációs jelenetek, activity, testbeszéd stb. Ha azt képzeled, hogy egy angoltanár nem képes neked ezt kreatív, játékos módszerekkel megtanítani, csak a saját korlátoltságodról teszel tanúbizonyságot.

2018. dec. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, tévedtem és valóban nem mindig az az igaz vagy követendő, ami a köztudatba beleivódott.

Mennyi idős voltál, mikor tv-t nézve megtanultál idegen nyelven?

2018. dec. 6. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki beszélt neked tévéről? Én angoltanárt mondtam, aki a mondanivalóját képekkel, filmekkel, videóval és activity-vel KIEGÉSZÍTVE 0 szó nyelvtudással meg tudja neked tanítani az idegen nyelvet!


Tudod, ez úgy megy, mint ahogy a gyerek tanul. Pontosan ugyanúgy, hiszen a gyerek sem tudja a dolgok neveit, ezért először rámutat valamire, te meg megnevezed neki. Először az őt körülvevő környezet dolgait. Hamar megtanulja a gyerek a mutató névmásokat is (ez, az). Innentől egy apró lépés, ha valamire rá akar kérdezni, kikövetkezteni, hogy a kérdés "Mi ez?/Mi az?".


Minden ember kivétel nélkül így tanulja meg az anyanyelvét, csak az ő esetükben a tanár szerepét a szülei töltik be öntudatlanul. Ez a módszer 100%-os hatásfokú, mert még az is megtanul egy nyelvet, aki értelmi fogyatékos. Volt olyan gorilla, amelyiknek 2000 szavas szókincse volt (természetesen jelbeszéddel kommunikált, de csak mert beszélni nem tud).


Úgyhogy elhiheted, ha egy majmot meg lehet tanítani beszélni közvetítő nyelv nélkül (ami a legnagyobb gát az idegen nyelv elsajátításában), akkor téget is meg tudnak tanítani.

2018. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!