Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az állítás, hogy minden...

Igaz az állítás, hogy minden egyes ember mentálisan sérült csak egyesek jobban el tudják színészkedni hogy nem azok?

Figyelt kérdés
2022. szept. 25. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyes ember, de én is egyre inkább azt tapasztalom, hogy a mentálisan egészségesek vannak kisebbségben. Magamat sem sorolnám közéjük.
2022. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége biztosan az.
2022. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki az, de szerintem azért több embernek van valami mentális problémája (nekem is), akár kisebb vagy nagyobb, mint akinek nincs. Szerintem ez nem is csoda ebben a világban.
2022. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki mentálisan sérült, mindig mindenben vannak kivételek szerintem. Ez a színészkedés dolog se állja meg a helyét, mert vannak fokozatok, van akinél jobban ki jön, van akinél kevésbé és mondjuk nem is veszed észre, ha nem tudod. Illetve azért a legtöbb ember nem közlésmániás és szimplán nem tolja boldog, boldogtalan orra alá. Ehhez kell egy bizonyos intimebb viszony, nekem legalábbis tuti.
2022. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igaz.
2022. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki is magára venné (eddig úgy tűnik nem volt ilyen) a színészkedés helyett inkább eljátszást írnék.
2022. szept. 25. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki mit ért mentálisan sérült alatt. Szerintem ilyen szempontból a nagy többség nem egészséges. Gondoljunk csak bele, hogy mennyi féle mentális állapot létezik.

Pl: szorongásosok, fóbiások (több mint 60 féle változata van), evészavarosok (bulimia, anorexia), autizmus spektrum zavar, bipolárisok, Borderline személyiségzavarosok, depressziósok, hiperaktívak, alvászavarosok, kényszerbetegek, nárcisztikus személyiségzavarosok, pánikbetegek, pszichopaták, antiszociális személyiségzavarosok, szenvedélybetegek (alkoholisták, drogosok, játékfüggők, szexfüggők, gyógyszerfüggők, dohányosok), skizofréniások, traumán átesettek stb...


A mai világban nagyon kevés olyan embert találnál akinek nincs semmi baja. Ha csak azt nézed, már az is okozhat szorongást ha be kell menned a munkahelyedre amit nem szeretsz, de kell a pénz és nincs lehetőséged változtatni, ez önmagában véve egy szorongást okozó helyzet lehet.

A közlekedés is okozhat szorongást. Párkapcsolati, családi problémái is lehetnek bárkinek amitől depressziós, idegileg kimerült, kiégett lehet. Olyan ember nincs akinek ne lennének ezek jelen az életében.

Az már egyéni, hogy ezt a sok sz*rt ki mennyire tudja feldolgozni akár szakember segítségével, és ez mennyire látszik meg rajta.

2022. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember hordoz magával valamilyen traumát, mentális sérülést, de nem feltétlenül játsszák el, hogy jól vannak. Hatalmas a skála a problémák terén, van, amivel könnyebb együtt élni, van, amivel nehezebb. Egy mentális sérülés nem minden esetben jelenti azt, hogy az ember nem tud normális életet élni.
2022. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen a mondás, színház az egész világ, színész benne minden férfi és nő. :)
2022. szept. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!