Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a sorozatgyilkos...

Mit gondoltok a sorozatgyilkosokról?

Figyelt kérdés

Szerintetek lenyűgözőek vagy inkább undorítóak?

Számomra annyiban lenyűgözőek hogy mennyire átjárnak más eszén..



2022. szept. 26. 23:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Sztem inkább undorítóak hogy elveszik más életét
2022. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Átjárnak más eszén? Ez milyen szóösszetétel?
2022. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nemjutott eszembe az a szó túljárnak más eszén vagy nemtudom hogy mondják most de a lényeg érthető attól még :)
2022. szept. 26. 23:23
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Régebben én is így gondolkodtam, ezért true crime könyveket olvastam, podcasteket hallgattam, és youtube videókat néztem róluk. Azzal a mentalitással álltam hozzájuk, hogy manipulátor zsenikről van szó, akik kifognak mindenki eszén, legyen az rendőr, vagy áldozat, és hogy milyen érdekes és groteszk lehet az emberi elme.


Aztán pont a kíváncsiságom miatt változott meg róluk a véleményem; igazából semmi zseniális nincs bennük. A többségük sima társadalmi számkivetett, akikben az átlagnál több kegyetlenség van. Kihasználták más emberek kedvességét, vagy épp magányát, amihez nem kell sok ész, a rendőrök meg azért nem kapták el őket, mert botrányosan inkompetensek voltak. Nem túlzok ha azt mondom hogy 50-100 különböző gyilkossági esetről hallottam (vannak köztük egyszeri gyilkosságok, sorozatgyilkosságok, megoldottak, és megoldatlanok) és szinte bicskanyitogató, hogy a nyomozók hány esetben hagytak figyelmen kívül nyilvánvaló bizonyítékokat, semmisítettek meg bizonyítékokat, nem foglalkoztak bizonyos gyilkosságokkal az áldozat háttere miatt, elfogadtak kenőpénzt, stb.


Nincs ezekben semmi lenyűgöző. Kegyetlen, agresszív, beteg állat az összes, akik olyasmiket csináltak, amit a világon bárki képes lenne megvalósítani, ha nem lenne benne emberség.

2022. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Kegyetlen állatok, ahogy az előttem is fogalmazott.

Mi meg szánalmas hangyák.

Őrület.

2022. szept. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanazt, amit a négyes, ő jól megfogalmazta. Semmi lenyűgözőt nem csináltak ezek az emberek, a legtöbb esetben egyszerűen inkompetens és gyakran korrupt hatóságok próbálták meg őket elkapni. Viszont ez nem a gyilkosok nagyságát bizonyítja. Beteg személyek, akik undorító és minden szempontból megbocsáthatatlan, jóvátehetetlen dolgokat követtek el.

De még ha valamelyik tényleg egy "meg nem értett zseni" lett volna, akkor sem tudnék elvonatkoztatni attól, hogy tudod, megölt néhány embert puszta kegyetlenkedésből... Rengeteg ember van a világon, akit lehet akár csak valami apróságért csodálni. Na, egy sorozatgyilkos pont nem ilyen.

2022. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem érdekesek. Érdekes, hogyan tud (még) működni az emberi elme, milyen fura késztetések, motivációk vannak. Nem mondanám zseniálisnak, csak különleges, mint sok más mentális állapot, probléma.
2022. szept. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
59%

Pszichologiai szempontbol olyanok szamomra, mint valami groteszk mualkotas, amit muszaj nezned, hogy megertsd mit latsz, egyszeruen lekot, hogy mikor 1-1 elemzest nezek youtubeon vagy dokumentum filmet, rettentoen erdekes ahogy viselkednek es gondolkodnak.

Ezen tullepve pedig emberileg nezve oket ijesztoek nagyon, borzalmas h kepesek elvenni lazan masok eletet, visszataszitoak....igazabol nem kell ehhez sorozatgyilkosnak lenni, szimplan a hetkoznapi pszichopatak is ez a kategoria.

Nem akarok egy ilyennel sem osszefutni az eletemben.

2022. szept. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Darius- ***** válasza:
44%
Tobbséguk pszichopata. Ami a konyvekben, filmekben készul roluk nem feltétlenul a realis kép. Inkabb dokumentumfilmet érdemes nézni roluk.
2022. szept. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Jeffrey Dahmer a kedvencem, van is róla egy tetkóm
2022. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!