Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a test, vagy a...

Szerintetek a test, vagy a lélek fárad el INKÁBB felnőtt korban a gyermeki zabolátlan energiákhoz képest?

Figyelt kérdés
Tehát, nyilván mindkettő, de azon gondolkodok, melyik a domináns? Most a sportolókat kivenném a kérdésből, de mondjuk egy átlagos 35 éves ember miért csoszogva, vonszolva megy felfele a lépcsőn, miért nem futva? Úgy értem, van egy alap energia az emberben, az állatban is. Egy középkorú kutya, macska, oroszlán ugyan úgy rohangál az utcákon/szavannákon, mint a kölykök. És nem csak túlélésből (vadászat), pusztán a mozgással termelnek endorfint, avagy boldogsághormont, például a kutyák, mikor ki vannak engedve a rétre rohangálni. Ez az emberekből mintha hiányozna. Mert egy gyerek rohangál a strandon, a lépcsőn, az iskolában, a felnőttek meg csak élettelen tekintettel vonszolgatják magukat erre-arra, még a metró után se nagyon nyomnak le egy mini sprintet, inkább lekésik és megvárják a következőt. Van olyan munkatársam, aki most 40 éves, és állítása szerint utoljára gimnáziumba futott 20 méternél hosszabb távot. Kocsival, vagy tömegközlekedéssel járnak be még egy 1 kilométeres távolságot is. Ez miért lehet? Kiégés az élettől és mentális lustaság, vagy valami eszméletlen testi fáradtság?

2022. szept. 28. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szellemi, lelki érettség. A gyerek számára még a teste is új, ezért is ugra-bugrál, próbálgatja. Szóval szerintem nem fárad el még 35 éves korban a test, az érezhető hanyatlás 50 felett kezdődik.
2022. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A zebráknak és a kutyáknak nincs kocsijuk + nem kell munkába járniuk, oda ők se szaladnának ugrabugrálva.


A gyerekeknek azért van annyi energiájuk, mert az ő tüdejük még 100%-on működik, nem fáradnak ki olyan hamar.


Amúgy szerintem a lelki kiégés együtt jár a fizikai eltunyulással is.

2022. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én csak azért nem kettesével lépem a lépcsőket 30 évesen, meg azért nem játszok "a föld láva!" játékot a szines köveken mert a hülye társadalom MEGNÉZNE... pedig legszívesebben azt csinálnám :D De az biztos, hogy én teszek azért, hogy a lelkem ne haljon meg, először is nincs családom ,se feleség, se gyerek --> nincs gond. Másodszor sosem hagytam hogy felnőjjek, mert láttam hogy az mit hoz magával, unalmat, keserűséget, kiégettséget, komolyságot pff ezeknek semmi értelme !! Szóval napi szinten dank meme videókat nézek, csgoban direkt trollkodok és veszekedek emberekkel, az utakon dudálok arra aki idióta előttem, ja és barátok sincsenek akik miatt alkalmazkodnom kellene vagy saját magamat megváltoztatni.


Munkának olyat választottam amit gyerek korom óta akartam, vagyis nincs a tipikus "utálom a munkámat" dolog se, fizetésben is kimagasló ez a szakma, és akármikor találok munkát akármelyik országban ezzel...


Elmondani nem tudom milyen jó érzés az élet minden percét élvezni, ahol nincs unalom, nincs negativitás, nincs depresszió...


Lényeg a lényeg: ahhoz hogy ne haljon meg a lelked tenni kell ! Csak úgy mint hogy ne járj bottal azért is: helyes étkezés, táplálék kiegészítők, edzés/mozgás. Egy havi tápkieg adagom pár napja 55 ezerbe került (multivitamin,halolaj,kollagén,hialuronsav,izületvédő,fehérje...), és akkor még a rendes kajáról ne is beszéljünk :D

2022. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as, szinte mindenben egyet értek veled, kivéve a dudálós dologgal, meg a trollkodásokkal. Persze, én sem vagyok egy bűntelen prűd valaki, de 30 felet elhatároztam, hogy igyekszem senkinek sem ártani, tehát, aki engem békén hagy, azt tisztelni fogom. Én rohangálva megyek a lépcsőn fel-le, sőt, múltkor felrohantam a gellért hegyre... majd megszkadtam, de mini küldetést találtam ki, hogy nem szabad leállnom, fel kell futnom. Ha volt is járókelő a közelben, lihegő, hörgő őrült zombinak láthattak engem, ahogy a végösszeomlás határán, támolyogva, meg-megcsúszva futok fel, és fel, és... a gellérthegy le volt zárva, én meg majdnem megfulladtam úgyhogy bekaphatják. Tehát, a lelkem nem fáradt még el, de a test elég nehezen követi. Mondjuk előtte azért lecsaptam 4 feles hubertust, talán az alkohol nem a sportolók itala, de endorfinban visszafizette az árát.

Na mindegy, a lényeg annyi, hogy én bárhol, bármikor futok, indiánszökkelek az utcán, ha jól esik, nem érdekel, ki mit gondol rólam. Ők a cililizációnak hisznek, én az ősi törvényeknek. Az én "vallásom" több millió éves, az övék csak több ezer.

2022. okt. 3. 01:51
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 jaja, ilyenkor mindig abba gondolok bele hogy még egy felnőtt, meg egy öreg kutya is ugyan úgy képes labdázni meg játszani veled mint kölyök korában, ahogy egy öreg macska is képes ugyan úgy játszani a gombolyaggal mint egy fiatal :D Valahogy csak nálunk alakult ki ez a séma hogy felnőttkor=komolyság
2022. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Inkább a lélek. Akiben megmarad a gyermeki kíváncsiság, testben, lélekben is fiatal marad. Sajnos kevés ilyen ember van.
2022. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 ezért szoktunk bulizni és inni. Olyankor újra zabolátlan gyerek lehetsz.
2022. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 milyen szanalmas hogy ilyen szarok kellenek ahhoz hogy nullszaldosra hozd az eleted :D Tinedzserkent is gaz, de felnottkent mar inkabb szanalmas. Pia,drogok, gyogyszerek … a felnott kor gumimacijai (y)
2022. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7, hát nem. A gyerekeknek nem kell ajzószer ahhoz, hogy jól érezzék magukat. Nem piálnak és buliznak, egyszerűen csak élvezik az életet.
2022. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 de én nem gyerekekről beszélek, hanem felnőttekről.


#8 nem “kell”, de alkalmanként jó érzés kikapcsolni, elengedni magunkat, mi ebben a gáz? Neked se ártana kivenni a karót a seggedből. Mesterdiplomás, jó munkával rendelkező, tisztességes ember vagyok, sok más ilyen kaliberű emberrel együtt van, hogy elmegyek bulizni és iszok. És? Úgy állítod be, mintha ez valami iszonyat bűnös dolog lenne, vagy mintha az, aki alkalmanként iszik, egyenlő lenne egy lecsúszott drogos alkoholistával.

2022. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!