Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Japánban mennyire fogadják be...

Japánban mennyire fogadják be az oda született, ott felnőtt, japánul anyanyelvi szinten beszélő "külföldit"?

Figyelt kérdés
Aki japán állampolgár, köztük nőtt fel, minden tud a kultúráról, de európai kinézetű?

2022. aug. 18. 16:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen magát japánnak tartja, ezt mennyire fogadják el???
2022. aug. 18. 16:03
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Van, aki igen, van, aki nem.
2022. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Gaijin, ezt a szót többet fogod hallani, mint a saját neved.
2022. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
83%

Nem vagyok japán, de, ha gyerekként jól tanul az illető, aztán meg tisztességes állampolgárként él és dolgozik, akkor szerintem nem gáz. Főleg, ha ott nő fel az illető és minél jobban, minél kevesebb akcentussal beszéli a nyelvet.

A suliban szerintem akadhatnak gondok egy "más" gyerekkel, mert bárhol is legyünk a világban, örökérvényű törvény, hogy a suliban kiközösítik azt, aki más.Kivéve ha jól focizik/kosarazik/röpizik/fut stb..akkor még "menő" is lehet. Többféle általánosba jártam,így tudom, hogy működik...

Felnőttként meg nem tudom. Gondolom, ha jó a képesítése az illetőnek, akkor felveszik a munkahelyre. Bár lehet, fotó miatt az átlag japán kapja meg hamarabb az állást...

2022. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem díjazták h a ferjem jól beszél japánul. Zavartavőketch nem tudnak a titkos nyelvükön bármit megbeszélni a külföldiek háta mögött. Ezcegy nagy energetikai cég volt...
2022. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
érdekel a japán kultúra és szeretem az országot, de azt elismerem, az emberek nagy része masszívan rasszista, csak ez egy nyugati turistának kevésbé tűnik fel az egyhetes ott-tartózkodása alatt. sok olyan blogot követek, ahol mixed race családok végül a másik fél származási országába költöztek, vagy bárhova máshova, csak japánban nem maradtak, mert nem akarták a kis féljapán gyermekeiket másodrendű állampolgárnak felnevelni...
2022. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
De érdekes.Mindenki lehet rasszista, de a magyarok akkor is g*ci rasszista parasztok, ha amúgy egyáltalán nem is azok.
2022. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy a magyarok rasszisták??? Japánokról volt szó, hogy ők mit szólnak akkor, ha egy európai kinézetű ember oda születik, ott nő fel, japánul beszél, japánnak tartja magát és japán az identitása, őt mennyire tekintik japánnak?
2022. aug. 18. 19:11
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
#8 A külföldi mainstream média szerint van ez így.Csak megjegyeztem, ennyi.
2022. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze, Orbán szerint. Nekünk mindenki ellenség:)
2022. aug. 18. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!