Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
43%
50+ a középkorú, azalatt - attól függően mennyire fiatalos a modora és megjelenése - fiatalos felnőtt
2022. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
31%

A középkor és idős kor közötti határ a nyugdíjkorhatár (65 év)?!?

Mai felfogás szerint nagyjából az 50+ az már a vén hülye kategória.

2022. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
42%

40-től már középkorúnak számítasz.

A fiatalok szerint már egy vén maradi és begyepesedett boomer vagy, aki semmit sem ért a mai világból.

2022. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
21%
Én olyan 25ig mondanám hogy valaki fiatal
2022. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy szavazást kellett volna kiírni 20-tól 60-ig ötösével növekvő válaszlehetőségekkel.
2022. szept. 20. 21:24
 6/75 A kérdező kommentje:
Eddig 25, 40 és 50 merült fel, majd ha elég sok válasz lesz, akkor lehet, hogy átlagot számolok.
2022. szept. 20. 21:27
 7/75 anonim ***** válasza:
52%

Én is 42 vagyok és nem érzem magam középkorúnak. Külsőleg valahol 28 körül állítottam meg az időt, ugyanúgy nézek ki és ugyanúgy érzem magam. Babát várok, három hónap múlva születik. Nem az első, van egy tízévesem is. Szerintem hozzáállás kérdése. Életöröm, tervek a jövőre, szerelem, kb ennyi. Nem a jövőtlenség, besavanyodás.

Három húgom van, kettő jóval fiatalabb nálam, a hatvanas szüleim is nagyon szép fiatalos emberek, ötvenesnek néznek ki. A legkisebb húgom húsz évvel fiatalabb nálam, anyám szintén 42 évesen szülte, apám 45 volt. Megfiatalodtak tőle, nem lehettek már csak nagyszülőségre váró öregemberek idő előtt :)

2022. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
31%

42 évesen már középkorú vagy lol


Ez sajnos nem a te döntésed, én sem dönthetek arról hogy bemehetek a dohányba vagy nem, ez nem bemondásra megy xD

2022. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
44%
#8 a számokat nézve igen. De van a kronológiai kor meg a biológiai kor, orvosok mondják nem én. Kinézet, bőr, súly, egészségi állapot. Nekem semmi közöm ahhoz a mozihoz ami a te fejedben van 🤷 Nem ismersz, nem láttál, azt gondolsz amit akarsz, nekem azzal nincs dolgom.
2022. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
72%

Amíg annak érzi magát.

Sportban kamaszkorig.

Kutatásban 40 éves korában is annak számít sok helyen

Jellemzően 35 körülig fiatal felnőtt valaki, utána csak simán felnőtt

2022. szept. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!