Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testbeszédes kérdés?

Testbeszédes kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársam. Ő egy magas, jóképű férfi, de meglehetősen magának való morcos alak.

Az a típus hogy a nők mosolyognak rá a férfiak meg félnek-tartanak tőle.

Mégis, ha bemegyek vele a kajáldába a velünk szembe jövövő lány akinek odaköszön, a csaj kajak nekimegy az asztalnak úgy bazsalyog.

A másik csaj mikor odaköszönt neki konkrétan az ajtóba ment bele ma orral.

Egy másik elejti ami a kezében van.

Fura nekem, hogy ilyen reakciókat vált ki emberekből.

A ferfiak meg engedik előre az ajtóban, pedig nem vezető beosztású.

Aztán bejött ma egy irodába mielőtt mentünk kajálni, ahol 3 nő ült keresztbe tett lábbal és telefonoztak.

Fész tiktok stb.

Én is ott ültem velük azon filózva hogy mi a francot keres itt, ez egy tragédia, de ez most mindegy.

Na és mikor a pali belépet a következő testi reakció történt.

Mind a 3 nő kihúzta magát de a lábuk keresztben maradt és elmozdult a forgószèkben balra a pali felé, a szemük tetőtől talpig végigmerte, majd visszafordult a lábuk alaphelyzetbe mintha nem tudnák ki ő.


Én ez utóbbi reakciót most nem értem.

Faggattam őket hogy bejön nektek vagy mi van?

De egyik sem mondott nekem semmit.

Szerinted?



2022. szept. 30. 21:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértitek.

Engem csupán ámulatba ejt az, hogy ha szigorúan antropetria alapján veszünk egy embert akkor a legtöbb nem más mint a tömeg...ha levesszük a szélsőségeket

Megis a viselkedése a testbeszéde és a masokhoz való viszonyrendszerei alapján a 99% szó nélkül alárendeli magat adott embernek.

Ez pedig szerintem érdekes.

2022. okt. 1. 00:01
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es Ebben mi az ámulatba ejtő felnőttként?

Ha dolgozol, akkor legalább 10 éved volt megszokni, hogy vannak ilyen emberek, már óvodában is, ennek nem is kell a külsőségekben kicsúcsosodnia, elég egy magabiztos fellépés, humorérzék is.

2022. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég ritka az aki a témában (testbeszéd) úgy kérdez, hogy szinkron alapon nézi.

Azaz ekkor amikor ez és az történt xyz, így és így reagált és nem úgy hogy mit jelent az ha bal kezével a jobb fülét dörzsöli. Ha már figyeli az ember akkor igen ezt így szinkron alapon érdemes nézni.


Különösebben nem tartom pontosnak ezeket az udvarlás jelzés gesztusokat, ez esetben azonban nagyon valószínű, hogy a kollégád úgy vált ki jelzéseket a kolléganőidből, hogy azok nem válasz jelzések és ezek a reakciók ráadásul 100%-ban külsőségeken alapulnak, ez esetben. A nők viszont általában még önmaguk felé is szeretik azt gondolni és mondani, hogy nem ez számít.


Azért tagadták le, hogy tetszik a kolléga, mert sebezhetőnek érezték magukat attól, hogy ezt észrevetted. Egyrészt mert a srác valószínűleg nem illik abba a képbe ami elmondásaik szerint az ideáljuk. Másrészt a nem verbális kommunikációnkból elég sok esetben valójában elrejtjük, hogy tetszik a másik. A kolléga az az eset amikor ez az elrejtés nem sikerült a hölgyeknek, amit te láttál és rá is kérdeztél, ami számukra kissé ijesztő, így a sebezhetőségüket próbálják meg azzal csökkenteni, hogy letagadják.

2022. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Am valóban fura pali. Mert külsőre egy szépfiú. Viselkedésében es testbeszedben egy behajtó gengszter, szinte fenyegetően magabiztos alak. Szavakban pedig egy szociális kulturlény.

Am nekem ez az első munkahelyem szóval aki írta a 10 éve dolgot mellélőt.

Jah és ferfi vagyok 19 éves nem pedig nő, ez a pali a felettesem és barátom.

Csak én még eddig sose láttam ilyet, hogy ha megjelenik egy ember akkor így reagálnak rá masok.

2022. okt. 2. 22:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Szóval csak féltékeny vagy. Így már világos.
2022. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!