Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért elvárás...

Magyarországon miért elvárás fürdeni minden nap, máshol meg nem az?

Figyelt kérdés

Ha nagyon nagy különbségek volnának anyagiakban, akkor érteném, de sokszor nem erről van szó. Magyarországon például kimondatlan szabály, hogy minden nap kell fürdeni (persze sokan nem teszik, de nyíltan nem szokás felvállalni), de sok nyugati országban nem az.

Spanyolországban például mikor voltam mondták, hogy ott nem szoktak pedig jóval melegebb van és általában szőrösebbek is, szóval nem igaz, hogy nem izzadnának. Hallottam, hogy Németországban is megkérdezték egy ott dolgotó magyar fodrásznőtől, hogy nektek magyaroknak miért kell minden nap fürdeni, olyan büdösek vagytok. Szóval lehet ez egy kulturális dolog is, de az is kérdés mióta, mert az emberek többségének csak kb az utóbbi 50 évben lett saját fürdőszobája.

Igazából tudományos szempontból is vitatható, hogy egészséges-e a minden napos fürdés, mert sok értékes zsírt lemos vele az ember magáról. Persze, ha valaki fizikai munkát végez vagy nyáron mikor meleg van teljesen indokolt, viszont télen lehet elég 2 naponta is.



2022. okt. 1. 09:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem elvárás, hanem önmagaddal szembeni igényesség.

Nem kell fürödni, de a mindennapi zuhany alap kellene, hogy legyen.

Sok nyugati tényleg büdös, de a déli népeknél, spanyoloknál, olaszoknál én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Illatosak, ápoltak. A fürdőszobáikban szinte alap a bidé.

Aki kakis vagy menstruációs napokon nem mossa meg magát, az számomra állati szint.

És a pisi sem illatozik...

2022. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Én elvagyok két napig fürdés nélkül, ha nem megyek sehova. De azért ha találkozok valakivel, vagy dolgozni megyek, akkor előtte lezuhanyzok. A boltba leugrást még bevállalom 1,5 napos fürdetlenséggel. :)
2022. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Én nem soktam fürdeni, csak 3 naponta, azt is csak azért, merf baromi gyorsan zsírosodik a hama még így felnőttként is.


Aztán ha ezt elmondom bárkinek is, akkor meg kiakad. Home office amúgy, bolton kívül nem

megyek semerre


Nem értem a kiakadást, gyermekként heti 1* fürödtem.

2022. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

Törtenelmi okai vannak.


A török hódoltság alatt a törökök hozták fürdést divatba Magyarországon. Megjegyzem, hogy a török fürdők nem egyedi találmány, ők ugyanis a rómaiaktól vették át a fürdés hagyományát.

2022. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
72%

Németeknél voltam vendégdiák (erasmus) egy berlini nagyon jómódú (bejárónő kertész stb) családnál laktam.

A pasi valami telekom cég nyakkendős menedzsere volt, dögnagy audi, a WC-re is azzal járt.


heti 1x fürödtek.


Na???

2022. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Általában két naponta fürdöm, de bevallani nem lehet, mert csúnyán néznek rád, pedig nem én vagyok az egyetlen.
2022. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
13%
Azért van hát annyi büdös ember mindenhol...
2022. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Én csak hétvégenként nem fürdök le, ha nagyon nem megyek sehová se.

Ma is szinte csak itthon ültem (meg most elmentem egy picit sétálni),nem fogok lefürdeni.

De majd holnap igen.

2022. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Undorító dolognak vagy szokásnak tartom, ha valaki hetente 1-3 alkalommal fürdik vagy zuhanyzik le.


Naponta 1x biztos leszoktam tusolni. Alap dolog!

2022. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem megyek sehová, akkor én is csak 2-3 naponta fürdők. Nincs kedvem időt tölteni ezzel, kiszárítja a bőröm, bepárásít, a fürdő is csak jobban penészedik. Még akkor se fürdök le, ha napközben megizzadtam, vagy főztem. De ha ki kell mennem, utána mindig lefürdök, és ha zsúfolt helyen voltam, mindig hajat is mosok.
2022. okt. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!