Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan programozó vagy...

Van olyan programozó vagy informatikai állás magyarországon, amihez elvárás az Msc?

Figyelt kérdés
Most végeztem egy programtervező informatikus Bsc-vel és az Msc-t fontolgatom. De minden állás, amit találtam "felsőfokú végzettséget várt el. Van-e egyáltalán olyan hely, ahol elvárják? Van értelme megcsinálni?

2018. jan. 17. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állami szférában a bértábla miatt jobb, ha mestinttel/grafikával szeretnél foglalkozni, és ha külföldben gondolkodsz akkor előnyös.
2018. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Programozóktól még nem várják el, de Solution/Enterprise Architect állások betöltőinél már jellemző az MSc végzetség mellett az MBA is.
2018. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
72%

Nagyon ritka, talán 1-2 ilyen cégről hallottam, szerintem idővel ők is feladják ezt a követelményt. Akkor lehet hasznos, ha valami nagyon menő dologra specializálódsz MSc alatt (pl deep learning, AI).


Olyan állások viszont vannak, amikhez PhD kell, de az általában matematika PhD szokott lenni, nem mérnöki.

2018. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

1# Külföldön sem várják el :).


Igazából csak akkor érdemes ha “brahiból” elakarod végezni. Kifejezetten nem lesz jobb fizetésed sehol sem és talán nehezebben kapnál munkát. Többet ér ha azt az időt munkatapasztalat szerzésre szánod.

2018. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban és UK-ban, talán Németországban is nagy előnyt jelent a többi bevándorló munkással szemben. Nem várják el, de az ottani kultúra nagyon a szokványos karrierút/papírközpontú.
2018. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
#3-al értek egyet, ha valami specializált területtel foglalkozol, akkor lehet elvárás. a mostanában egyre jobban felpörgő AI, machine/deep learning, gépi látás stb. pl. tipikusan ilyen terület. "mezei" programozónak annyira nem lényeges. ha viszont most vagy később szoftverfejlesztésen túl kicsit kutatással is foglalkoznál mondjuk a fenti területek valamelyikén, akkor kb. "követelmény" (bár ott sokszor a PhD is). saját tapasztalatból MSc-vel sokkal izgalmasabb állásokra tudtam pályázni mint BSc-vel, ami nekem sokat számít. anyagilag persze jobban jött volna ki, ha azt a két évet full-time munkával töltöm inkább, de engem mindig is vonzott a kutatás jellegűbb munka és ez a konkrét specializált szakterület.
2018. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!