Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A városi emberek körében...

A városi emberek körében gyakoribb a szakáll?

Figyelt kérdés
Én a ronkonsági, ismerősi körömben figyeltem meg, hogy a szakállasok többnyire városiak. A falusi emberek közt ritkán láttam, esetleg bajuszt hordanak vagy simára borotvált arcúak. Mondjuk az igaz, hogy a magyar folklórban általában szerepel a bajusz betyároknál, parasztoknál. Meg talán az értelmiségiek közt több van aránylag, mint a munkásoknál, de ez már lehet csak nekem tűnik így. Mindenesetre most azt látom huszonévesként, hogy a koroszályom többségénél van valami borosta vagy szakállszerűség.

2022. okt. 1. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Most, hogy mondod, és átgondolom, tényleg így van, az én körömben is. Sok fiatal vagy középkorú informatikus, bölcsész hordja, falun ritkább - legalábbis ebben a korosztályban.
2022. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fiatalok körében szerintem nincs különösebb eltérés
2022. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van szakállam, itt Győrben egyre kezd elterjedni.
2022. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a hipszter jelenséggel függ össze. "A mai hipszterek elsősorban az Y-generáció tagjai közül kerülnek ki. Olyan fiatalok, akik tájékozottak ebben az infokommunikációs világban, jól értik és használják az egyes nyelvi rétegeket, és mindenről igyekeznek határozott véleményt formálni. Tájékozottságuk kiterjed nemcsak a zenére, de az irodalomra, film- vagy képzőművészetre is, csakúgy mint a számítástechnikára vagy politikára. A hipszter sokat utazik, jellemzője, hogy járt már az európai nagyvárosokban és élénk nemzetközi kapcsolati hálót épített ki. Jól beszél angolul, napi szinten használja és fejleszti. Megjelenése változatos, ruhatára kellékét alkotja a 80-as években hordott vintage farmer vagy kabát, csakúgy, mint nagymama pulóvere. De visel mai márkás cuccokat is, a lényeg az egyedi megjelenés, sajátos kombináció. Ha férfi, gyakran visel szakállt és/vagy tetoválást, régies keretű túlméretes szemüveget, akár dioptria nélkül is." (Wiki)
2022. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!