Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire bunkók a mai...

Miért ennyire bunkók a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Ültem a vonaton egy ilyen négyes ülésben, szemben velem egy kb 20 éves gyerek, meg a barátnője, mellettem meg volt egy hely.


Leült mellém egy idősebb néni, majd tényleg tök udvariasan megkérte a vele szemben ülő srácot illetve a barátnőjét, hogy valamelyikükkel helyet cserélhetne-e, mert jobban szeret meneiránnyal megegyezően ülni vagy hogy fogalmazzam. A srác meg csak odaböfögött egy flegma nem-et.


Ekkor megpróbáltam picit hatni a srácra én, de csak kiröhögött és visszadugta a fülhallgatóját.


Mennyibe tellett volna helyet cserélni valamelyiküknek?


2022. okt. 1. 17:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Az indoklás elég nagy faxság ebben az esetben, a visszautasítás érthető. Teljesen más lenne a dolog ha mondjuk az idős embernek állnia kell és úgy kérné meg.
2022. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez lehangoló. Sejtettem, hogy sokat változott a világ, és a mai fiatalok már közel sem olyan udvariasak, mint régen, és alig vannak tekintettel másokra (sőt, mondhatni semennyire), de ezek a válaszok mégis megdöbbentettek.

A néni udvariasan kérte, amit kért. A kommentelők mégis elmondják mindennek.

Akit megkért, nem azt válaszolta udvariasan, hogy ő sem bírja a háttal utazást (ami egy korrekt és elfogadható válasz lett volna), hanem udvariatlanul odavetett egy szimpla "nem-et.

És a kommentelők többsége mellé állt mégis.

Ez több, mint elkeserítő.

Viszont e tekintetben az élet igazságos: ezek a flegma, önző fiatalok is meg fognak öregedni, és vissza fogják kapni az akkori fiataloktól ezt a viselkedést!

2022. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!