Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem szeretnek egyedül...

Tényleg nem szeretnek egyedül élni a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Lassan végzek az egyetemen és úgy tűnik 99,9% az esélye, hogy állásom is lesz. A meló a szomszédos községben lenne és szolgálati lakást is nyújtanak. Eddig úgy van szeretném majd igénybe venni, de azt mondta a főnök, ha mégsem tartok rá igényt, akkor visszamondhatom. Vonattal 5 perc a község, busszal 10,viszonylag könnyen átlehetne járni, de jobban szeretek reggel kényelmesen elkészülni, jobban odafigyelni magamra, ezért is lenne jobb a szolgálati lakás. Plusz, ami főszempont 23 évesen az, hogy önállósodnék is. Ha bármi probléma lenne, vagy segítség lenne (akár szüleimnél, akár nálam), szinte azonnal haza tudok ugrani. Ezeket mind felsoroltam pár barátnőmnek, akik mondták, hogy jól hangzik, de ők nem tudnának egyedül lenni, főleg olyan sokat. Egyikőjük már dolgozik, ő is tudna igényelni lakást, de inkább ingázik (igaz, van saját autója) és inkább otthon lakna még. Másikójuk meg szimplán nem tudna csak úgy egyedül lenni. Én mindig úgy voltam vele, hogy szeretnék egy kicsit egyedül lakni, külön a szüleimtől, barátom még nincs, akivel tervezhetném az összeköltözést, meg hát senki se korlátozna, azt csinálnék, amit szeretnék. Igaz, jön a kérdés mégis hogyan tartanám fent magam, de úgy tudom a szolgálati lakásoknál megegyezés alapján a munkaadó, tulajdonos egy részét állja a csekkeknek. Aztán majd kiderül mi lesz, de nagyon remélem, hogy kedvező lesz a helyzet. Ennyire furcsa lenne az én gondolkodásom, vagy más is szívesen van egyedül?
2022. jún. 12. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha megtalálod a társadat, akkor eszed ágában se lesz kedved egyedül lenni!
2022. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Kényszer lesz az, mert nincs elég pénzünk.


Lehet ezt szépíteni, de szerintem az emberek 99%a nem akarna randomokkal lakni ha választhat, sőt, inkább lakna saját helyen mintsem albiban

2022. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Attól is függ, milyen beállítottságúak. Én pl. introvertált vagyok, imádok egyedül lenni, az tölt fel. Ha sokat kell együtt lennem másokkal, legyen az akár családtag is, nagyon lefáraszt.


A másik ok, amiért nem akarnak önállósodni, hogy egyedül sokkal többe kerül fenntartani egy lakást és hát valószínűleg anyuka mos és főz rájuk, legalábbis a többségnél. Ezt otthon egyedül kell megszervezni és már mindjárt nem is olyan kényelmes.

2022. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Azért az elég érdekes, hogy 99,9%, hogy felvettek, de nem tudod hogyan kell finanszírozni a szolgálati lakást...


Egyébként meg sokan nem mernek kirepülni, ez egy létező probléma kapunyitási pániknak is szokták nevezni. Csajoknál van bőven kapcsolatfüggő is, aki egyszerűen nem is képes, nem bír egyedül lenni, lételeme, hogy valaki legyen mellette ilyen-olyan okból. Na meg sokan finanszírozni sem tudják pályakezdőként

2022. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek egyedül lakni, örülök, hogy elköltözhettem a családomtól.

Persze valószínűleg még jobban élvezném, ha lenne barátnőm és ő is itt lakna.

2022. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne komoly barátnőm akkor vele akarnék nyilván. De idegenekkel vagy haverokkal biztos nem. Inkább a halál.
2022. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pénz egyedül lakni. Ennyi az igazság.
2022. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is 23 éves vagyok, én pl. nem szeretek egyedül élni. 18 évesen költöztem el otthonról az egyetem miatt először kollégiumba, majd albérletbe. Mindig volt legalább egy szoba/lakótársam, de most már egy ideje egyedül élek. Nem mondom, valóban kényelmes abból a szempontból, hogy nem kell máshoz alkalmazkodni, belakhatod az egész lakást stb., de nekem ezek a dolgok sosem jelentettek különösebb problémát vagy terhet (konfliktusom sem volt soha ebből adódóan sem a családommal sem a többiekkel, sosem éreztem magam korlátozva semmiben, önállóan élhettem stb.) és én most nagyon magányosnak érzem magam így és hiányzik a társaság. Az önállóság nem jelent problémát pl. házimunka vagy a magamról való gondoskodás tekintetében. Viszont rossz érzés, hogy egy üres lakásba megyek haza, nem tudom kivel átbeszélni a napomat, nem szól hozzám senki stb., nekem ez hiányzik (ehhez hozzátartozik persze az is, hogy mind a családom és a barátom is távol laknak, tehát nem személyesen csak ritkábban találkozunk). Ha lenne lehetőségem otthon élni, akkor én inkább választanám azt a lehetőséget és inkább csak akkor költöznék el otthonról, ha lenne olyan barátom, párom vagy jó ismerősöm akivel össze tudnék költözni (mert idegenekkel sem mindig jó).
2022. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mivel óvónőnek tanultam és aként is helyezkedek el így vagyok ennyire biztos az állásban :)

Valóban nem tudom a szolgálati lakásnál mit fogok fizetni, mit nem. Bátyám lakott régebben szolgálati lakásban egy sportegyesület révén. Annál a lakásnál a rezsit állta a klub, a többit neki/nekünk kellett állni. Nem tudom, hogy nálam mi lesz, hogy lesz, de ismerve az óvónők helyzetét szerintem egy részét az önkormányzat állni fogja a költségek egy minimális részét.

2022. jún. 12. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is 19 évesen költöztem el otthonról, egyetem miatt. Koliban laktam végig (bsc + msc), 1-2 félévtől eltekintve mindig volt szobatársam, de ha épp nem volt, akkor is igazából ismerősök és barátok vettek körül, szóval ha unatkoztam, akkor csak átkopogtam a szomszédba, aztán elfoglaltuk magunkat.


2018 óta viszont egyedül élek albérletben. Az elején imádtam, hiszen ennyi év kollégium után vágytam egy kis egyedüllétre, de ha hosszabb távon egyedül élsz (nincs lakótársad, a pároddal sem élsz együtt), akkor unalmas lesz. Kb. ugyanazt tudom elmondani amit a 8-as is írt. Ha nincs aznapra programom senkivel, akkor annyiból áll egy nap, hogy dolgozok, aztán hazaérek az üres lakásba és még csak szólni sem tudok kihez. Ha épp homeoffice nap van és programom sincs, akkor ez hatványozott, mert lehet hogy ki sem lépek ilyenkor a lakásból.


Te pedig ha jól értem, egy faluba mennél egy picike szolgálati lakásba egyedül. Mit fogsz tudni ott csinálni a munka után? Gondolom maximum 1-2 ismerősöd van ott (már ha van egyáltalán), szórakozási lehetőség nulla. Ha valakivel találkozni akarnál, akkor meg vissza kéne menned oda, ahol amúgy is együtt laktál a szülőkkel. Én nem látok ebben túl nagy fantáziát, de végülis megpróbálhatod, aztán ha nem tetszik, akkor maximum visszaköltözöl.

2022. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!