Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan léphetnék túl?

Hogyan léphetnék túl?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az életem nem halad egyről a kettőre.


Folyamatosan a multbéli hibáimon és sérelmeimen rágódok. Ezek többször is előjönnek egy nap. Igyekszem elterelni a figyelmem és valami hasznosat csinálni, de nagyon zavaró, hogy pár hibámon, rossz döntésemen még ennyi év után sem tudok továbblépni.


25 éves vagyok és még mindig a szüleimmel lakom. Nagy a ház, bőven megvan a kis élettere mindenkinek. Viszont akkor is zavar, hogy még nem tudtam kipróbálni magamat "élesben".


Sajna nem keresek elég pénzt a külön költözéshez. Az egyetlen szakról ami érdekelt az egyetemen, megtudtam, hogy kb. 0 pénzt hozna a konyhára. Nem piacképes szakma, nem hiányszakma. Kb. csak hobbi szinten érné meg tanulni. Ez anno annyira lelombozott, hogy azóta nem tudom mi más érdekelhetne. Talán a nyelvtanulás még ami érdekel. Angolból jövőre nyelvvizsgázom, utána szeretnék egy német nyelvvizsgát is. Valamint közben ezt a 2 nyelvet felhozni tárgyalóképes szintre. Csak az a gond, hogy önmagában a nyelvekkel nem sokat érek...


Azt sem tudom, hogy lesz e egyszer saját házam. El fogok e érni valaha arra a szintre, hogy akár egy lakást tudjak venni önerőből, egyedül, mások segítsége nélkül.


Tudom, hogy ez csak panaszkodás. Tennem kéne a céljaimért. De nem látom magam előtt az eredményt. Hogyan törhetnék ki ebből a szarságból? Hogyan javíthatnék az életemen?


2022. okt. 3. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem melyik az a szak ami érdekel téged?
2022. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Történész. Több ismerősöm is végzett ezen a szakon. Sokkal elhivatottabbak voltak mint én. Egyik sem dolgozik a szakmában mert nem talált munkát.
2022. okt. 3. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát fogalmam sincs sajnos milyen munkákat lehet azzal végezni, de történelem tanár? Akár ezt tovább vinni és egyetemi szinten oktatni? Azokból azért szokott hiány lenni és foglalkozhatsz történelemmel. A fizu nem tudom mekkora, de ügyes spórolással akor is lehet házad majd 35 éves korodra legkésőbb. (ezt most így fejben hírtelen számoltam ki xd)
2022. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát, a szüleidnek kéne kettécserélniük a házat. Nekik se kell a nagy, ha te elköltözöl. Valószínűleg magukhoz akarnak kötni segítség helyett.
2022. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugyanebben a szarban vagyok ugyanennyi évesen👊 viszont én tervezek kimenni inkább külföldre... nem látok más kiutat
2022. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!