Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan léphetnék ki végre az...

Hogyan léphetnék ki végre az álomvilágból?

Figyelt kérdés

Egész nap a szabad perceimben/óráimban csak álmodozok. Fontos dolgok közben is sajnos gyakran elkalandozok. Olyan dolgokon jár az agyam, amik meg sem történtek, de örülnék neki. Ez erős lesz, de szinte az egész életem ebből állt, most vagyok végzős gimis. Semmit nem értem még el az életben, iskolába járok még, az órákon is nagyon gyakran máshol járok gondolatban és már nagyon bosszant. Soha nem tudok semmire igazán figyelni, mindent elfelejtek. A baráti kapcsolataim kárára is ment ez, elfelejtettem már találkozók időpontját is.


Hogyan léphetnék ki ebből az álmodozásból? Próbálom lekötni magam, sokféle hobbit kipróbáltam már, szerencsére találtam olyanokat, amik le is kötnek és a suliban is próbálok jobban teljesíteni, de úgy érzem, ez se használ. Egy filmet se tudok úgy végignézni, hogy ne ábrándozzak el rajta. Mit tudnék tenni? (Pszichológushoz járáson kívül)


2020. szept. 11. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Maga az ábrándozás szerintem nem rossz dolog. Sőt szerintem hasznos is, mert gondolkodsz különböző szituációkba beleképzeled magad és elgondolkodsz a reakcióidon, végigjátszod magadban. feldolgozod a történeteket. Képzelőerőd mozgatja. Ez magában valamennyire szükséges. Azt kell megtanulnod, hogy ha valamire figyelni kell akkor az menjen. Pl koncentráció fejlesztő gyakorlatokkal, feladatokkal. Illetve vegyél elő mondjuk egy könyvet és olvass el egy oldalt, közben végig figyelj tudatosan arra, hogy ne kalandozz el. Amikor valakivel beszélsz ne csak hallgasd, ismételd el magadban amit mond, mintha memorizálnod kéne. Magadban gondolj rá előtte mit mondott. Szóval így jobban figyelsz rá. És lassan megtanulnod úgy is, hogy ne kelljen rá figyelni.
2020. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
adhd?
2020. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt maldaptív álmodozásnak hívják.

Szerintem pszihológus kéne, hogyha egyedül nem tudod leküzdeni.

2020. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a csillagjeled a halak,ugyan ez van velem is.
2020. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló azert nem is tudok pl vezetni.


Ugy elvisznek az almodozasok hogy nem vagyok ott fejben.


Próbàlj koncentràciòs gyakorlatokat vegezni.

Segiteni segit.

Fel.kell.ismerni a pillanatot amikor az almodozàs elkezdődik es akkor.magadra szolni,persze ezernyi módja van ennek.


Lènyeg, gyakorold az egyhegyűséget,az egy dologra való koncentràlàst.

2020. szept. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!