Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek menő, vagy inkább...

Szerintetek menő, vagy inkább rossz balkezesnek lenni?

Figyelt kérdés

Én mindig is egy menő, egyedi tulajdonságnak tartottam a balkezességet. Mindig felfigyelünk arra, ha egy ember a bal kezével ír, eszik, vagy bármi mást csinál. Emellett a balkezesek sokszor a jobb kezüket is tudják használni, nem mellesleg némely tanulmány szerint kreatívabbak is jobbkezes társaiknál. Én személyesen egy időben nagyon balkezes szerettem volna lenni, mert olyan különleges. Nyilván közben már látszik, hogy nem a legelőnyösebb tulajdonság, mert a világ alapvetően jobbkezesekre lett tervezve. Ti hasonlóképpen vélekedtek? Vagy a balkezességből fakadó hátrányok túlmutatnak a különlegesség faktoron?

Üdv.: egy uncsi jobbkezes :D



2022. okt. 3. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem menő, de nem is rossz. Néha ugyan furán nézek arra, aki bal kézzel ír, de semmiképp nem azért mert menő dolog lenne. Elfogadom, hogy ilyen dolog is létezik.
2022. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Tok jelentektelen dolog
2022. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Rossz mert a világ a jobbkezesekre lett tervezve
2022. okt. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát statisztikák szerint a balkezesek kreatívabbak. Viszont ahogy előttem is írta valaki inkább hátrány annak lenni, mivel a dolgok többsége jobbkezes embereknek lett tervezve például a legtöbb olló jobb kezűeknek van készítve. A billentyűzet számítógépnél ott vannak a számok a jobb felén a pillentyűzetnek. Fényképezőgépeknél jobb felén van a fényképező gomb.
2022. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem semmi jelentősége.
2022. okt. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb kényelmetlenség. Minden más csak mese, amit azért találtak ki, hogy a szülőket nyugtassák, a valóban súlyosan ártalmas átszoktatást megszüntessék.


A sportban lehet előnye a szokatlansága miatt, pl. tenisznél. Vagy pl. szekrény összeszerelésnél pár csavar bal kézre esik, azzal lehet hozzáférni.

2022. okt. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Balkezes vagyok. Nekem ez soha nem okozott semmi hátrányt. Én nem értem az ilyen balkezes olló, balkezes vonalzó, balkezes ceruza stb. Egész életemben ugyanazokat az eszközöket használtam mint a jobbkezesek. Tudok enni úgy hogy jobb kezemben van a kés és balban a villa és fordítva is. Régebben cserélgettem hogy úgy egyek ahogy "szabályos". Ma már leszarom. Úgy fogom ahogy nekem jól esik.
2022. okt. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egyik se. Ez egy tök átlagos dolog, jelentéktelen.
2022. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem menő, teljesen átlagos.


Amitől viszont a falnak megyek, amikor megkérdezik.

Jééé, te balkezes vagy?

Nem bmeg, pusztán jókedvemből írok bal kézzel. 😒

2022. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vívásban mondjuk kifejezetten előnyös volt, az újoncoknak meglepetés. :)
2022. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!