Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg olyan hideg ez a...

Tényleg olyan hideg ez a 18-20 fok?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, nálunk ősztől tavasz közepéig ennyi fok volt. Felvettük a pulóvert, hosszú nadrágot, vastag zoknit, és tök jól elvoltunk. Most is, ahogy ezt írom, 19,8 fokot mutat a hőmérő. Ha kint van ennyi fok, az nekem még bőven laza pulóveres idő. Viszont most az iskolákban ugye hozták ezt az intézkedést, hogy a tantermeket max 18-20 fok közé lehet fűteni, és hatalmas a felháborodás a sulinkban. Az ofőnk már mondta, hogy nyugodtan jöjjünk kabátban, hozzunk pokrócot is ha úgy van, és kérdezzük meg a tanároktól, hogy engedik-e a sapkát, kesztyűt. Most engem azért nem zavar, mert így nőttem fel, és ezt a hőmérsékletet szoktam meg, vagy tényleg túlzás ez a pánik?

2022. okt. 5. 18:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem NEM.


Az a probléma, hogy az emberek túlnyomó többsége ahhoz szokott hozzá, hogy egész évben nyári melegben, 24-27 fokban ül. Pedig a 24-27 fok ezen az éghajlaton 2, max 3 hónapon át jellemző, az éves középhőmérséklet tizenfok körül van.


Szerintem hosszú évek alatt hozzá lehetne (és kellene) szokni a 18-20 fokhoz, milliószor egészségesebb lenne, mint az egész éves nyári meleg, az emberek jobban aludnának, ritkábban lenne felsőlégúti fertőzésük, kevesebbszer fájna a fejük, jobban tudnának koncentrálni, kevésbé lennének idegesek, frusztráltak. Emellett rengeteget lehetne spórolni, főleg jól szigetelt épületekkel, jó nyílászárókkal, ésszerű szellőztetéssel, a megújuló energiák felhasználásával, korszerű fűtésrendszerekkel.


Amúgy nálam a lakásban úgy van jelenleg 23,7 fok, hogy ki vannak kapcsolva a radiátoraim, ma sokat volt nyitva (NEM bukóra) az erkélyajtó, és pólóban vagyok, a pulcsi csak a derekamon van, azt kell kicsit melegíteni. Bőven elegendő lenne 22 fok, ahhoz pedig talán ma nem is kellett volna fűteni. Persze az épület fűtésrendszere elavult, szigetelés részben van, sok lakásban nincsenek cserélve a nyílászárók, de az ősi radiátorok sem.

2022. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%
irodában megfagyok, mert ugye nem mozgok...
2022. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
27 fok mondjuk túlzás, de 22-24 fok azért jó lenne. Mi a barátnőimmel igencsak keveseljük a 18 fokot. Mi már pufikabátban ülünk órán. 17/l
2022. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
56%
úristen meg ne fagyjatok
2022. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem kevés, csak hát az emberek többségének semmi sem jó. Egyesek mindig megtalálják az "okot" a hisztire.
2022. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
rajtam van bőven túlsúly, a nyári melegekkel komoly bajban is vagyok, most úgy vettem észre hogy olyan 20,5 foknál érzem azt pólóban hogy fáznék. édesanyámnak ez már egy pulóvert és egy mellényt jelent házon belül. ami inkább zavar, az a lábfejem fázdogál, érzi a légáramlatot gép, ajtó közelében (valószínűleg rosszabb keringés) viszont ha ilyen időben bentre pulcsit veszek fel, akkor meg egy idő után melegem lesz. most kezdek gondolkodni a takaró váltáson is mert az is csak egy paplanhuzat, végem van vastagabb alatt. szerintem a sulis felháborodás azért lehet mert azon vannak hogy az összes gyerek érzékenyebb a hidegre felnőttekhez képest. bár már akkor nagyobb az ember, de én is kezdtem bő 10 éve 16 fokos tanteremben középsulis reggeleken, olyan jó ablakokkal hogy zárt állapotban bevert rajta az eső
2022. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 johny85 ***** válasza:
71%
van ahol -40 van az már hideg.pl sibéria
2022. okt. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

1. MAXIMUM 18 fok. Ez nem 19,8-at jelent, hanem kb 16-ot.


2. Otthon tényleg kellemes, ahol vagy tesz-vesz az ember, vagy pedig bekuckózik egy pléd alá. Otthon mi is 18 fokra fűtünk.


3. Nem mindegy milyenek az egyéb körülmények, nálunk pl hideg huzat van folyamatosan (munkahelyen), normális fűtés mellett is kellemetlen.

2022. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Akik szerint irodaban nincs hideg, akkor probaljatok ki ti balfaszok.

:)

Ezert megerte lepontozni, ha elmondom ha fazok?

2022. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
#19 Én felpontoztalak, mint mindenki mást is. Alapból nem tudom miért kell lepontozni valakit azért, mert válaszolt a kérdésre.
2022. okt. 6. 08:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!