Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg olyan hideg ez a...

Tényleg olyan hideg ez a 18-20 fok?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, nálunk ősztől tavasz közepéig ennyi fok volt. Felvettük a pulóvert, hosszú nadrágot, vastag zoknit, és tök jól elvoltunk. Most is, ahogy ezt írom, 19,8 fokot mutat a hőmérő. Ha kint van ennyi fok, az nekem még bőven laza pulóveres idő. Viszont most az iskolákban ugye hozták ezt az intézkedést, hogy a tantermeket max 18-20 fok közé lehet fűteni, és hatalmas a felháborodás a sulinkban. Az ofőnk már mondta, hogy nyugodtan jöjjünk kabátban, hozzunk pokrócot is ha úgy van, és kérdezzük meg a tanároktól, hogy engedik-e a sapkát, kesztyűt. Most engem azért nem zavar, mert így nőttem fel, és ezt a hőmérsékletet szoktam meg, vagy tényleg túlzás ez a pánik?

2022. okt. 5. 18:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

18 fok elég akkor ha mászkálsz, vagy valamilyen formában fizikailag aktív vagy, de irodai munkánál 18 fok már kevés. Igazából már 20 fok is kevés a legtöbb embernek.


Én simán elvagyok pólóban egy őszi napon kint a kertben akár 16 fokban is, de az nem ugyan az mint mikor leülök a gépem elé és dolgozok. Szülőknél 18 fok van a szobámba és pulcsi + takaró kombóval is kellemetlen érzés

2022. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi években már én is felfigyeltem arra, hogy egyszerűen sehová se tudom felvenni a pulcsijaimat, annyira agyon van fűtve mindenhol. Volt egy vastag télikabátom, de az alatt legtöbbször csak póló vagy még egy pulcsi, amit beltérben azonnal leszedtem magamról. Nem tudom milyen lesz a 18 fok, mert a mi munkahelyünk annyira zsúfolt, hogy fűtés nélkül van 28 fok, télen....
2022. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
100%
Amnak, aki azt írta, hogy 14 fokba tesiztek: A mozgás melegít te nagy okos. Ha 14 fokban ÜLNÖD kellett volna ugyanannyi ideig, nem lenne ekkora a szád.
2022. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Nem mindegy, hogy órákat csak ül az ember egy gép előtt, vagy mozog, aktív fizikai munkát végez. Mi is tesiztünk odakint 2 fokban is, amit egy intenzív futás után nem éreztem hidegnek póló-rövidnadrágban sem, de ha csak ülni kellett volna, ott fagytam volna meg nyilván.
2022. okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én rövidnadrágban másztam hegyet, inkább bele se gondolok hány fok volt ott, én nem fáztam. Nyílván ha mozog az ember, az tök más. Folyamatosan szellőztető, nyáron meg légkondizó klimaxos kolléganők mellett folyamatosan majd megfagytam és beteg voltam az irodában, pedig a hőmérő sose mutatott kevesebbet 23 foknál.
2022. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írták már, és nekik van igazuk, nem tudom, a döntéshozóknak miért nem triviális ez: egyáltalán nem mindegy, hogy ülőmunkát végez valaki 18 fokban, vagy jön-megy, esetleg kimerítő fizikai munkát végez.

A tesiórákra hivatkozó válaszoló nem gondolta meg, hogy hülyeséget ír, de a rendeletet megalkotóktól többet várna az ember.

18 fok nagyon kevés egész napos tartózkodásra egy iskolában, irodában, ügyfélszolgálaton.

Persze, lehet hivatkozni arra, hogy az ősember is hideg barlangokban élt, meg a középkori várakban sem lehetett több 10-12 foknál, de nem hibáztathat minket senki azért, hogy ennél ma már több kényelmet szeretnénk. Sajnos, tudomásul kell vennünk, hogy erről most lemondhatunk. Viszont akkor is legetett volna árnyaktabban szabályozni, és más limitet határozni meg az ülőmunkához, és megint mást a fizikai munkához.

2022. okt. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
70%
szerintem középkori várakban több lehetett 10-12nél, max a végeláthatatlan nagy terekben problémás, den em is volt az egész fűtve, meg hatalmas kandallók voltak amiben 0-24-ben égett a tűz. meg be is voltak öltözve szépen
2022. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!