Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben változtak meg a vásárlás...

Miben változtak meg a vásárlási szokásaitok, mióta infláció van, és összébb kell húzni a nadrágszíjat?

Figyelt kérdés
Pl. csak csirkefarhátat vesztek, stb.
2022. okt. 6. 16:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Kevesebbet költünk kajára, azaz nem zabálok egész nap.
2022. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lemondtam a kedvenc csokimról, desszertemről, üdítőből a nagy márkák helyett olcsóbbakra váltottam, tejből csak árstopost veszek, húsból csak közeli lejáratút vagy áratopost ha van, de az ritka ha van, BKV-n csak minden második úton lyukasztok, a hűtőszekrényt 2 fokkal melegebbre tekertem, 2 hetente mosok a heti helyett, 3 naponta megy a mosogatógép a napi helyett. Így nagyjából ott tartok anyagilag ahol márciusban. A bevétel fillér pontosan ugyanannyi.
2022. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Kb évekkel ezelőtt megfogadtam, hogy nem költök hülyeségre élelmiszerek közül és azót ahavi 10-15ezerrel több "marad". Bár nem mintha annyira érintene a dolog, még most is duplájára növekedhetnének az árak akkor sem lennék gondban.

A lényeg, hogy sokat lehet spórolni ilyen kis dolgokon is. Édességet pl 10 éve nem ettem. Felesleges ízfokózókat nem vettem, nem vettem meg a drágább rántotthúst csak azért, mert az mittomén ilyen szezámmagos, meg olyan zsemlemorzsás...

2022. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kajarendelést visszafogtam.

Jobban figyelem az árakat. Ugyanabból a termékből keresem az olcsóbbakat

Figyelem az akciókat, leárazásokat.

Meg általában jobban figyelem, számolom hogy mire költöttem.

2022. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem kevesebbet enni, jobban beosztani a kaját. Jobban figyelek a minőségre, nem márka értelemben, hanem pl. rendes húst veszek feldolgozott rántott szarok helyett. A halat megveszem, de nem halrudacska formájában. Igyekszem kerülni a feleslegeset, persze, nem mindig sikerül. Sajnos, zöldség - gyümölcs kevesebb, mint kellene, de azért nem iktatom ki.
2022. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig én nem voltam az a típusú ember, aki hasonlítgatta az árakat a reklámújságban meg tüzetesen nézte az akciókat bizonyos termékekre... nem vásároltam infláció előtt össze-vissza, gondolkodás nélkül, nem volt kifejezetten kényes ízlésem stb., de nem kellett kétszer megnéznem az árakat (Bp-n saját lakásban lakom enyhén átlag fölötti fizuval, egyedül élek, nincs gyerek). Most már azért egy-két alkalommal annyira hátrahőköltem árak miatt, hogy bizonyos élelmiszereknél megnézem, hogy a környéken éppen milyen áron kapható, ha elfogy, meg nézem az akciókat (pl. kenhető vaj, barbecue-szósz, bizonyos szeletelt sajtok); vannak olyan cuccok, amiket néha helyettesítek saját márkással (pl. kifejezetten szeretem a lime-os zéró Pepsit, de van, amikor veszek SPAR zéró "nem lime-os" kólát, mert nem akarom mindig kifizetni azt az árat), jóval kevesebb nasit veszek és többet sütök otthon (nem sokkal, mert diétázom, de ha épp sütire vágyom, sokka olcsóbban kijön). Sonkából igyekszem a lehető legolcsóbbat venni, ami még jól néz ki; zöldség-gyümölcsnél folyamatosan figyelem az akciókat.

Régebben többet rendeltem foodpandával - főleg tavaly, mert SZÉP Kártyával szoktam fizetni, és amikor elkezdték az átjárhatóságot, volt egy viszonylag nagy felhasználatlan egyenlegem az egyik fülön... és most döbbentem rá, hogy milyen drága (oké, nyilván inflációstul) - akkor, még ha nem is akarok magam bíbelődni otthon, inkább elgyaloglok vagy eltömegközlekedem egy helyi gyorsétterembe, sokkal olcsóbb.

2022. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy akárhogy nézzük nem egyszerű ez.


Régen csöves kollégistaként konkrétan megérte eljárni menüket enni, vagy potom pénzért lehetett pizzákat rendelni.


Most meg ott vagyunk, hogy lassan luxus ha akarsz enni egy pizzát, vagy beülsz valahova főtt kaját enni.


Őrület.

2022. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én amúgy még nem mondanám, hogy spórolok, de az már változott, hogy nézem én is az árakat és nem feltétlen veszem meg azt ami tényleg nem kell.


Mondjuk eléggé rá voltam függve a hülyeségekre, energiaital, csokik, ezeket úgy igyekszem félre tenni.

2022. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmentem bevásárolni a legolcsóbb helyre amit ismerek, több hónapra előre vettem háztartási szereket, igyekszem kevesebbet autózni.

Engem a kaja rendelés drágulása ütött meg a legjobban, egyedül élek és nem tudok főzni, ritkábban rendelek, egyszerűbb kaját.

Ruhára ilyesmire nem kell költsek mert van bőven.

2022. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Emberemlékezet óta sajátmárkás termékeket veszek, állandóan figyelem az akciókat, és csak annyit eszem, amennyi az alapvető létfunkcióimat fenntartja, így nem nagyon van mivel jobban spórolnom. Így sincs energiám semmihez, nem tudok még kevesebbet enni. Az édességről viszont nem vagyok hajlandó lemondani, mert a napi zuhanyzás mellett ez az egyetlen örömöm ebben a tetves életben. Rendelni, éttermezni sosem szoktam, ez a problémakör nem érint.
2022. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!