Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más nem depressziós ezektől a...

Más nem depressziós ezektől a mostani áraktól?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor elmegyek vásárolni, mindig ledöbbenek, hogy mennyire megdrágult több dolog is. Mivel nem kicsit, hanem nagyon felment több termék ára is. És bár próbálok nem figyelni erre, de tudat alatt mégsem hagy nyugodni. Persze némi mozgásterem azért van, a korábbi nassolásaimból visszavettem, tejet sem nagyon veszek már, inkább csapvizet iszom, stb... Ettől még nagyon zavaró.

Más is van így vele?



2022. jan. 11. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem, vannak nagyobb problémáim. Remélhetőleg azért az idei fizuemelés nagyobb lesz, mint az infláció. :D
2022. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
12%
Magyarország előre megy nem hátra, ez lelkesít engem. Amúgy is csak a baloldal állítja hogy drágulás van.
2022. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Az ételek árától nem. Az ingatlantól igen. Korábban még iskolába jártam, a szüleim nem tudtak házzal támogatni, szóval kénytelen vagyok most venni lakhatást, a megtakarításaimból és a fizetésemből bőven ki kéne tudnom gazdálkodni (a hitelt, természetesen, nyilván nem kp-ra a 100%-át, az azért egy nagyon naiv álom lenne), de kb gyorsabb ütemben drágulnak a lakások, mint ahogy félre tudok tenni. Ettől eléggé depressziós leszek, jah. A tej meg az ilyenek az nem érdekelnek, bár én is észrevettem, hogy egyre többet hagyok ott a bevásárlásnál.
2022. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen, így vagyunk vele, ahogy szerintem sokan mások is. A fizetése senkinek sem emelkedett az ismerőseim körében.
2022. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

De igen, elég brutális áremelkedések vannak.


Ti mennyit kerestek? Mennyit emelnek idén?

2022. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem eddig semmit se emeltek, de nem is hiszem hogy fognak.
2022. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Én annyit kapok SSC -ben, mint 3 éve... ugyanannyit, bruttó 350.

Ehhez képest a zöldség-gyümölcs-tejtermékek ára szinte megduplázódott.


A tej tavaly 280 volt most UGYANAZ a tej 360.

Étolajról nem is beszélek...


Igazából nem az a kérdés elszomorít -e, hanem hogy mi lesz ennek a vége?

2022. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan árak növekedése miatti depresszió nagyján túl vagyok.


De soha nem gondoltam, hogy 21 millióért fogok lakást venni, azt meg végképp nem, hogy egy szaros panekkalást amit még fel is kell újítani.


5 éven át hajtottam, dolgoztam, néha azt hittem felakasztom magam amikor azt láttam, hiába teszek félre évi 2-3 milliót is, akkor sem vagyok előrébb.


Másik a felújítás költsége. Mire kész lesz minden tuti ott leszek, hogy 7+ millió. És ez még mindig csak egy panel. 2013 környékén ismerőseim ennyiért vettek lakást, ami már lakható volt.

2022. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tankolás. Nem olyan régen 100-as benzinből 16-17 ezerért tele töltöttem a tankot. Most a 95-ösből nem áll meg 20 ezer alatt a történet.


Vagy bemegyek, veszek egy gyümölcslevet, 600+ Forint.

2022. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Engem is azzá tesz

Elég szar látni,hogy vettem csak néhány dolgot a semmire.Én nem viccelek, de vettem pár db paradicsom, banán, narancs, tojás paprika,hagyma, krumpli, uborka,szalámi 1kg rúddal,mert kg ára olcsóbb,tej,sajt,kenyér, baszki egy 10es volt. Hát én 2 percig meredt szemekkel néztem, hogy mi a f... Se hús se ebéd nincs ezek között.


Sajnos a minőség kárára megy,de már a 360ft tej helyett 199ft veszek.


Szerintem vissza fogok venni a hús vásárlásból is, eddig heti 3x biztos volt itthon húsos kaja,most heti 1 lesz... pörkölt, rántott hús,hal helyett eszünk majd krumplis tészta és főzelék társait.Vagy csak simán 1 féle melegkaja lesz egy héten 1x aztán ennyi.

2022. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!