Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben más a Mensa-ban barátkoz...

Miben más a Mensa-ban barátkozni mint azon kívül?

Figyelt kérdés

Ha valaki jogosult a teszt alapján belépni, mivel győznéd meg, hogy megtegye?

Vagy hol felmenjen Pestre részt a társasozásra néha?


Azt már hallottam a prezentáción, hogy mind gyorsan gondolkozunk stb, de azért kicsit mohóbb lennék az infókra/tapasztalatokra. :)



2022. okt. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ez az egész baromira elitistának tűnik. Arrogáns emberek találkozása, akik azt gondolják hogy jobbak masoknál mert van egy adottságuk ami átlag feletti. Szánalmas.
2022. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%

Az első kommentelő és a jelenleg 7 darab válaszát hasznosnak tartóak véleményére én nem adnék. Én, aki pontosan jól ismerem a pszichológiát és az efféle összejövetelek alapjait.

Csak sértettségnek érződik, mintha számítana, hogy neki valahol száz körül, nekem meg valahol 135 felett van az IQ-nk. Ő sem emiatt hülye, én sem emiatt vagyok okos.


Amit az az IQ teszt mér...., inkább hagyjuk. 11 éves korom óta mérem az emberek okosságát, és kb semmi köze a hivatalos mensa teszthez.


És ezt most szétérvelem.

Az egész facebook csoport nyomorékokból áll. UGYANAZ mint bármelyik másik csoport. Van pár nyomi, pár fideszes( igen..., 130 iq és fideszes..,na ezért nem számít., ezért hülyeség, amit az első mondott.), van pár elég erős troll, akiket nagy nehezen tíltanak, pár nyomi, aki kilép a trollok miatt, és még sorolhatnám. Ugyanaz, mint máshol. Mindenki kretén, mindenki húgyagyú, senki se tud gondolkodni, csoda hogy egyig elszámolnak a világba való belelátásuk alapján.


Összejövetelen sosem voltam és nem ajánlom. Hallottam róluk. Semmi értelme.

Kb annyi az egész mensa, hogy szofisztikáltabban beszélnek, és komplexebben magyarázzák a magukba illúzionált ogazukat, de ugyanannyira fingjuk sincs semmiről se, mint a proli putris cigánynak, a szomszédodnak, vagy egy kutyának.


A vezetőségben is mennek a hisztik folyamatosan. Ott is van.., illetve már inkább volt 2 vagy talán még egy kettő normálisABB nyomorult, akik nem csak a szemükig láttak, hanem az orrukig, és mikor látták, hogy totális agyhalottakkal vannak körülvéve, lemondtak a pozícióikról.


Ne csatlakozz. Amikor én lettem tag, 8000 forint volt a tagság. Életem legfájdalmasabb 8000 forintja volt.


Még spiriSIG is van, meg munkakeresőSIG, de nulla értelme az összes alcsoportnak, ahogy a fő csoportnak.

2022. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, látod kedves kérdező. Pont ilyen emberek járnak Mensa összejövetelre mint a 2-es válaszoló. Írásképe és fogalmazásmódja alapján nem valami művelt ember, viszont mert kijött neki valami viszonylag jó eredmény a teszten, elhiszi hogy ő és a véleménye valami nagyon fontos és lenyűgöző dolog, és emiatt teljesen el van telve magával. Nekem volt szekunder szégyenérzetem ahogy olvastam a baromságait ennek a csodagyereknek, aki már 11 éves kora óta méri az emberek "okosságát" (jelentsen bármit is ez).
2022. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Nekem más tapasztalatom van.

A 2-es válaszoló pont nem jár ilyen helyekre, mint írta is. Aki hasonlóan gondolkozik, az valószínűleg nem fogja magát jól érezni.

Szerintem egyébként a mensások alapvetően ugyanolyanok, mint a nem mensások. Azzal a különbséggel, hogy garantáltan intelligensek, ami nem baj, de messze nem a legfontosabb tulajdonság. Ugyanúgy vannak köztük szerények és nagyképűek, kedvesek és rosszindulatúak, nyitottak és zárkózottak. Annyi előnye van a Mensának, hogy sok mindent megtalálhatsz egy helyen. Ha szeretsz társasozni, kirándulni, focizni, érdekel a gasztronómia vagy a japán kultúra, vagy keresel egy ügyvédet, vagy valakit, aki éppen egy adott egyetemre jár, mindet meg fogod találni.

2022. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!