Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az ártatlan emberek az...

Miért az ártatlan emberek az emberi irigység áldozatai?

Figyelt kérdés
Az emberek általában azokra irigyek, akik valamiben jobbak, értelmesebbek, valamiből több van. Ez azonban azt is maga után vonja, hogy akire irigyek, azokkal nem lesznek jóban. Így tulajdonképpen a szorgalmas és kivételes emberek az irigység áldozatai,még akkor is ha amúgy kedves az áldozat.

2022. okt. 9. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Erre nekem sajna van egy nagyon jó példám. Kollégám vallás-fan: szentnek, sérthetetlennek érzi magát. Ő mindig mindenben "ártatlan", és mindig úgy hozza ki a dolgokat, hogy a másik a xar, szemét, galád.

Erről ennyit...

2022. okt. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Az irigység definíciójából eredően olyasvalaki felé irányul, aki valamiben többet tud felmutatni az irigykedőhöz képest. Ez teljesen független attól, hogy ki miben mennyire ártatlan. Bűnös embereknek is lehetnek irigyeik.
2022. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok az önző ember,az irigyek általában lusták is,és nem túl okosak.Nem azt mondja magában,hogy ha a másik embernek sikerült,akkor neki mit kellene tennie érte,hogy ugyanazt vagy legalább valamennyire elérje a vágyott dolgot.Inkább irigykedik,ami semmire sem jó,de legalább egy másik emberen kiélheti a frusztrációját.

Az meg,hogy valaki kedves,szorgalmas,jóravaló ember,hát ettől még nem mindenki fogja tisztelni,így működik a világ.

2022. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fájó ha irígység miatt bántanak.

A legrosszabb az ha nem lehet ignorálni mert családtag vagy kolkega :(

És az ilyenek a dominánsak nagyszájúak nekik hisznek, befolyásolják a közt, még többen állnak melléjük, miközben az áldozat csak pislog, de jönnek a tamadások, beszólások, mások előtt lejáratas, háta mögött kibeszélés és a többi.

2022. okt. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

5vagyok

Azt olvastam erről hogy a kedvességet vissza kell fogni, önmagunkért vagy a szükségleteinkért pofátlanul kiállni, ne menjünk le kedves segítőkész lábtörlőbe, összességében NE helyezzünk soha másokat magunk elé

2022. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!