Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől különleges, egyedi valaki?

Mitől különleges, egyedi valaki?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez elég sokmindenben megnyilvánulhat

Pl személyiség, öltözködés

Mire gondolsz?

2022. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki egyedi. Nem kell ahhoz a széllel szemben hugyozni a tévhitekkel ellentétben
2022. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom, hogy ez a kérdés egy komoly probléma a mai társadalomban... Azaz az "egyediség" kérdése. Egyre kevesebb dolog egyedi, mivel nagyjából minden a másoláson alapszik (stílus, ruhák, frizurák, beszédstílus, szinte minden)... Egyre nehezebb egyedinek lenni. Pedig valóban annak születünk, tehát belül mindenki egy külön bolygó, de ezt a világ egyre jobban elnyomja, és egyformává próbálja gyúrni az embereket. Egyébként is, annyira ki van közösítve az emberek azon része, aki eltér (oké, most pld az iskolai hierarchiáról beszélek) a többség által diktált normáktól, hogy inkább a legtöbben önszántuktól olvadnak be a tömegbe... Márpedig minden különleges, ami eltér a megszokottól, és ezek szerintem gyönyörű dolgok. Különlegesek még szerintem azok, akik kimondják a véleményüket, a tehetséges emberek, azok akik önmagukat adják, vagy akik inkább a magányt választják, mint hazudni önmaguknak. És még rengeteg hasonló dolgot tartok különlegesnek c:
2022. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a különlegesség és egyediség olyan dolgok amik érdekessé tesznek egy embert. Elsősorban ezt belső tulajdonságokra és gondolkodásmódra értem, szimplán megjelenés alapján nem tartok senkit egyedinek vagy különlegesnek. Mindig is érdekeltek azok az emberek akik szokatlan módon gondolkodnak, vagy szokatlan nézeteket vallanak, őket például egyedinek tartom.

Ez egyáltalán nem egy ritka dolog, de a legtöbben inkább megtartják a gondolataikat maguknak, és alig nyílvánítják ki őket, ezért nehezebb is észrevenni.

2022. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azok az emberek különegesek, akik másként látják a világot és másként gondolkodnak, mint a többség.
2022. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“Ilyen az ember. Egyedüli példány.

Nem élt belőle több és most sem él

s mint fán se nő egyforma-két levél,

a nagy időn se lesz hozzá hasonló.

(…)

a homlokán feltündökölt a jegy,

hogy milliók közt az egyetlenegy. “

2022. nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kosztolány Dezső.
2022. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!