Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl sok a meghatódás. Mit...

Túl sok a meghatódás. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Állandóan sírok mindent szomorúnak találok. Nézek egy filmet azon is tudnék sokszor sírni, de visszafogom magam mások előtt. De ez még annyira nem is vészes..

A meghatódásaimmal mihez kezdjek? Az a baj tudom hogy kinevetnek,ha sírok. Múltkor mutatta a főnököm hogyan kérte meg a pàrja kezét. Tiszta könny volt a szemem a kolléganőim meg kinevettek. Viccből csak nem bunkóságból, de nekem akkor is kellemetlen.

Nyáron apukámnak volt a szülinapja. Bekapcsoltam neki a Halász Judit zenét és akkor alig bírtam ki, hogy ne sírjak. A zenénél teljesen meghatódok. Anyukámnak lesz most a szülinapja és azon aggódok, hogy ne sírjak.

Tavaly nagyon rossz passzban volt egy szakításon volt túl. Elment dolgozni és ott leptem meg tortával. Akkor ő is majdnem sírt láttam rajta és nekem is sírhatnékom volt . Most is sírhatnékom van ahogy belegondolok ebbe. Könnyezek ahogy írom. Állandóan sírok. Nézek egy mesét ott történik valami szomorú sírok, valami megható sírok. Pedig mese! A filmről már ne is beszéljünk...

Azon is gondolkodtam, hogy ha egyszer esküvőm lesz, akkor azt hogy csinálom végig. Egyfolytában sírnék.

A ballagàson egyedül én sírtam.

Ha elmennék egy idegen esküvőre akkor is sírnék.

Ha lenne valami ünnepség a himnusz hallattán is sírnék.

Amikor néztem a tűzijátékot akkor is alig bírtam ki hogy ne sírjak.

Mit lehet tenni?

Ebben a gonosz világban nem menő sírni. Kellemetlennek mondanám inkább.

A párom előtt se merek meghatódás miatt sírni.

Mindenki kineveti az érzéseim ?!

Mit csináljak hogy visszafogjam a könnyeket?

23/L


2022. okt. 14. 03:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlérzékenysg.
2022. okt. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra van valami jó módszer??
2022. okt. 14. 03:22
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Érzékenyebben reagálsz a dolgokra mint a legtöbb ember. Lehet ellene tenni [link] - egyik ismerősöm hozzád hasonló volt, neki ebben a cikkben leírtak segítettek, hátha neked is fognak, de van még ezen kívül sok jó oldal ahol érdekes és hasznos dolgokat írnak erről. Esetleg szakember segítségét is igénybe veheted, ha magadtól nem sikerül leküzdeni.

Azt viszont felejtsd el, hogy "nem menő sírni". Azért vannak érzelmeink, hogy kimutassuk őket. Ha neked adott pillanatban az segít, hogyha sírsz, akkor sírj bátran és ne érdekeljenek az emberek. Javítani akarsz ezen és ha majd sikerül leküzdeni ezt valamennyire, a sírás minimalizálódni fog magától. Elfojtani az érzelmeket sose jó dolog, mert a tűrőképességünk véges. Ha rengeteg felgyülemlett érzelem tör ki egyszerre, az szerintem nagyobb bajt okozhat, mint az, hogy gyakrabban sírsz az átlagnál.

Plusz néha egy kis túlérzékenység belefér :) Én 24 éves srác vagyok, legalább 3 órája aludnom kellene, 3 óra múlva kelek és alvás helyett gyk-zok és épp egy orosz mulatós jellegű zene megy ismétlésen egy órája és könnyezek, mert annyira a gyerekkori falusi-tanyasi lagzi, meg a mezőn ivós-sütkérezős-táncolós parti hangulatot idézi nekem, amiket iszonyatosan hiányolok. :D Gyerekkoromban voltam ilyenen utoljára, akkor koromból adódóan nem sikerült kiélveznem teljesen, most már korban ott lennék, hogy tudnám élvezni, de nem nagyon vannak más ilyen bulik az ismeretségi körömben. Szóval néha belefér az ilyen érzelgősség, kortól, nemtől függetlenül :)

2022. okt. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 . Köszi a segítséget,de sajnos az oldal angol én meg nem tudok angolul 😞

Sajnálom amúgy, hogy ilyen érzéseket kell átélned. Lagzikon még részt vehetsz arra van lehetőség ne aggódj. Persze nem ugyanaz amit te mondasz de hasonló 😊

2022. okt. 14. 04:30
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Pszichológus.
2022. okt. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem lehet úgy élni, hogy mások véleménye határoz meg. Nem az a baj, hogy meghatódsz és sírsz, hanem ez a hiszti körülötte.


Éld meg az érzelmeidet. Egy életed van. Ne úgy töltsd, hogy hülyeségeken idegesited magad. Aki nevet azon, hogy sírsz, konkrétan nem emlékszik erre 10 perccel később, te meg ezen pörögsz évekig...

2022. okt. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3-as, tök jó ez a cikk, köszi! Majd kipróbálom én is


Kérdező, ugyanezekben vagyok. 22/L. Egyszer egy Ghibli film elején kezdtem el sírni. Még nem történt semmi, csak szép volt a zene meg a táj. Egyszerűen érzékenyebbek vagyunk a legtöbb embernél, és ez nem tesz jobbá vagy rosszabbá minket, csak van. A cikket szívesen lefordítom, ha gondolod.

2022. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!