Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha létezik nőnap, férfinap...

Ha létezik nőnap, férfinap miért nem?

Figyelt kérdés
Ez nőként írom amúgy. Nőnapkor minden férfi (a normálisak legalábbis) megprobálnak kedveskedni nekünk, ajándékot, virágot vesznek. De miért nem lehet egy évben egyszer egy férfinap is, amikor mi kedveskedünk nekik, hogy lássák, ők is fontosak az életünkben?

2022. okt. 17. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Férfinap is van.


Amúgy a nőnap gusztustalan dolog. Egész évben lenézünk, lekurvázunk, megverünk, megölünk, de nesze, ma kapsz egy szál gazt.


Mindennap férfinap.

2022. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert a nőnap a női egyenjogúságért való küzdelem egyfajta gesztusa volt. Férfi egyenjogúságért meg nem kellett küzdeni.
2022. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Mert az év 364 napja férfinap. Ez sem elég?
2022. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

"Nőnapkor minden férfi (a normálisak legalábbis)"


:D Őszintén, tiszta szívből mondom, hogy férfiként feminista vagyok és rendkívül fontosnak tartom a nemek közötti egyenlőséget. A nőnapot hülyeségnek tartom és senkit se szoktam felköszönteni. De nem én vagyok a normális, hanem "nőügyekkel nem foglalkozó", a nőket tenyészkancának néző konzervatív szarok, akik letudják a nők problémáit minden évben egy szál virággal. A nőnap ahelyett, hogy előre mutatna, konzerverálja csak a jelenlegi a problémákat.


Ez a "mindennap férfinap" meg demagóg baromság. Vannak speciálisan férfiakat érintő társadalmi problémák, amikkel igenis foglalkozni kell. De ezt nem egy újabb értelmetlen világnap fogja elhozni.


Egy dolognak lenne szerintem értelme, ha meghonosodna az apák napja az anyák napja mellett. Ezt azért tartom különbnek, mert normál esetben ez egy a személyes kapcsolatokon alapulú családi esemény.

2022. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"De miért nem lehet egy évben egyszer egy férfinap is, amikor mi kedveskedünk nekik, hogy lássák, ők is fontosak az életünkben?"


Ha annyira fontosak az életedben a férfiak, akkor tudnod kéne, hogy létezik férfinap is. Ezt nőként írom amúgy.

2022. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

feministává szomorodott nyomoroncoknak ez se tetszik, azoknak már minden nap csak: bezzegaférfiak.

ez jutott nekik, mert ennyit érnek.

2022. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.
2022. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aki a férfiak között nem foglalkozik a nőkkel, az nőnapokor sem fog. És valóban fontos lenne az apák napja meghonosítása is, mert Magyarországon tengetegen nem tudnak a létezéséről. Akkor ezek szerint létezik férfinak, ezt örömmel olvasom.
2022. okt. 17. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Az apák napja egy világi ünnepnap, Magyarországon június harmadik vasárnapján ünneplik. 2023-ban Június 18-án lesz.


A Nemzetközi férfinap pedig 1999 óta hivatalos ünnepnap, Magyarországon 2009 óta tartanak hozzá kapcsolódó rendezvényeket, November 19-én van.

2022. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!