Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális elköltözni szerzetesr...

Normális elköltözni szerzetesrendhez, hogy ott függőségből kilábaljak?

Figyelt kérdés
Telefonfüggő vagyok barátok nélkül

2022. okt. 17. 17:21
 1/6 Kattoryory ***** válasza:
93%
Hogy találtad ki erre a problémára pont a szerzetesrendet?
2022. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Inkább egy jó terápia. Önismeret. Mit ad a telefon, amit az emberek nem?
2022. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Hát figyelj, nem tudom. Egy jó barátom szintén ezt csinálta gyakran, akkor is, ha "együtt" töltöttünk időt. Egyszer meguntan és nagyon beolvastam neki emiatt. Azóta kigyógyult ebből, meg be is látta nekem, hogy igazam van.

Szóval nem kell ide szerzetesrend. :D

Én nem is csak barátok miatt aggódnék, hanem úgy alles zusammen a teljesítményeidre. Pl ha még diák vagy, mi lesz a tanulással? Ha dolgozol, tudsz koncentrálni? Kicsit előre gondolkozz, hogy mi lesz, ha ezt tovább folytatod. VAGY tűzz ki magadnak olyan apró célokat, hogy most amíg ezzel nem végzem, nincs telefon. Elmegyek úgy találkozni vele, hogy nem viszek telefont. Vagy ha biztonságérzet, hogy nálad van, kikapcsolva viszed. Nézz végig egy jó filmet anélkül, hogy hozzányúlsz.

Az meg alap, hogy értesítések kikapcs. Az ami legjobban újra meg újra a kezedbe viszi, hogy rezeg, pittyen, csörög. Felesleges.

Aki nagyon keresne megírod, hogy bocsi most ideig óráig social media szünetet tartok. Ha kellek, inkább telefonálj mondjuk.

2022. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát így kimondottan szerzetesrendre vonatkozó telófüggőség leszoktatást nem hallottam még Mo.-n. A szerzetesi élethez elhivatottság szükséges, hitélet: kérdés, te ezt vállalnád-e?
2022. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szerzetesek vallási alapon lesznek szerzetesek, és elég sok a magányos idő ott is.

Szóval hülye ötlet

2022. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 4-es is írta egy szerzetes rendhez vallási elhivatottságból csatlakoznak az emberek és nem azért, hogy valamely függőségtől megszabaduljanak. A vallási elhivatottság pedig alapvető követelmény minden szerzetesrendnél, így nem valószínű, hogy lesz olyan szerzetesrend ahova csak a telefüggőséged leküzdése miatt befogadnának, főleg úgy ha nincs benned semmi vallási elhivatottság és elköteleződés a szerzetesi életmód iránt.
2022. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!