Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kritika joga nem illeti meg...

A kritika joga nem illeti meg a dolgozót? Még a középkori szerzetesrendekben is megvolt ez a jog

Figyelt kérdés

Pedig azok aztán nem épp a demokratikusságukról voltak híresek mégis elidegeníthetetlen joga volt még a legutolsó szerzetesnek is kritizálni a rendet.


Ezt senki sem vehette el tőle.


Manapság egy dolgozónak ez a joga nincs meg? Mert ha egy kritika ára a kirúgás, akkor mondhatjuk hogy nincs meg ez a joga.


2020. dec. 28. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy a főnököm szokta mondani: a vélemény olyan, mint egy s*gg. Mindenkinek van, de senki sem kíváncsi rá.
2020. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen Bazsi.
2020. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de nem az volt a kérdés ki kíváncsi rá, hanem az ha én elmondom (akár úgy hogy a kutya se kérdezte) nekem abból miért lesz bajom.


csak nem találva érzi magát a tisztelt főnök úr? vagyis még jogos is a kritikám?

2020. dec. 28. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha senki nem kérdezi a véleményedet és csak bekiabálod a semmibe, akkor joggal nem érsz el vele semmit, hiszen nem ez a kritika megadásának a módja.


Nálunk havonta van egy ülés, ahol mindenki elmondhatja, hogy mit gondol és mivel lát problémát. Erre a szektorunkon belül mindenki eljön és alapvetően előre lehet jelezni a szándékot. "Főnök, majd 31-én beszélhetnénk az új rendszerről, amit kaptunk?" Alapvetően jó a kommunikációnk, de csak azért, mert mindenki (!) kulturáltan viselkedik.

2020. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nálunk havonta van egy ülés, ahol mindenki elmondhatja,"



de naiv vagy... nálunk is van értekezlet. és ha ott én (vagy bárki) őszintén elmondaná a véleményét bizonyos kényes dolgokról vagy akár csak rákérdezne bizonyos dolgokra, hát az munkanélküliként jönne ki az értekezletről ez biztos.


pl ha én rákérdeznék hogy miért kap egy utcáról beesett vadi új ember kapásból többet mint aki 10 éve itt van azonos munkakörben, vagy rákérdeznék mégis milyen jogszabály ad felhatalmazást az életkor után járó szabadságos napok megnyírására-hát garantáltan másnap nem lennék állásban

2020. dec. 28. 18:43
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A középkori szerzetesekre éppen nem volt jellemző a kritika joga. Tudod: engedelmességi fogadalom, amit elég tágan lehetett értelmezni.
2020. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Alapítványi iskola.
2020. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

pont ez a lényeg hogy engedelmesség meg alávetettség DE a SZÓLÁS JOGA megillette őket.


mert ezt SENKI nem vehette el tőlük.

márpedig ha engem retorzió ér ha szólok, akkor ott nincs meg a szólás joga

2020. dec. 28. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

#5

Jaj, hadd tudjam már jobban, hogy nálunk mi megy, jó? Felvetettem, hogy újra kéne festeni pár irodát, két nappal később már mehettem is a festékekért, amiket a főnökség fizetett. Azért engedélyezték, mert belefért anyagilag és értelmes előadtam, hogy miért tartom jó dolognak. Tudod érvelés és retorika, ilyesmi, amiket meg kéne tanulnod.

2020. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!


Nálad az a baj h még kérdezni sem tucc.

Az h miért kap az új kolléga egy 10-sel többet az nem rád tartozik.

Nem is szabadna tudnod róla, mert bérfeszültséget okoz.


S honnan tudod h az új kolléga nem-e annyira rühelli a munkabérét h inkább felfelé hazudta?


Ilyen kérdésért en is menesztelnélek.

2020. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!