Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért állnak...

Egyes emberek miért állnak fel a buszon?

Figyelt kérdés
A sofőr mindig külön kéri, hogy NE álljanak fel, meg fog állni, nem kell aggódni. Mégis, naponta, szinte minden megállónál vannak egy páran, akik leszállás előtt fél-egy perccel már ott állnak a busz ajtajában. Na most. Ha világít a stop jelző akármi a busz elejében, szinte biztosan meg fog állni a sofőr. Évek óta buszozok minden nap, és még életemben nem volt olyan, hogy ne tudtam volna leszállni, mert nem értem az ajtóhoz időben. De(!) ha rohan át a kismacska az úton, bumm satufék (volt már rá példa) és Marika néni 2 méter repülés után orra esik, majd a fejéhez vágódik a bőröndje, magából kikelve fogja felnyomni a sofőrt, mondván, életveszélyesen vezet.

2022. okt. 7. 01:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hol élsz, nálunk városban nincs olyan hogy mindenkinek jusson hely, tehát eleve nem opció az ülés, sokan állnak és ezen senki nem akad fent, még a sofőr sem. Én pl akkor is állni szeretek ha épp van hely. Mellesleg a buszokban vannak direkt állóhelyek is. Meg van egy olyan cucc amit úgy hívnak hogy kapaszkodó, mifelénk ezt már gyerekkorban megtanulják használni az emberek. Soha nem láttam hogy bárki elesett volna egy satunál, pedig azért nem ritka jelenség a vészfék. Pont azért, mert nem ritka, az emberek kitapasztalták hogy mennyire kell erősen fogni, illetve hogyan kell "beállni" hogy akkor is stabilak maradjanak ha hirtelen fékez a sofőr.

Sőt, még a kanyarokat is megtanultuk a szokásos útvonalunkon. Pontosan tudom hogy melyik kanyarnál mennyire kell dőlnöm, hogy ne váljak labilissá a kanyarban.

2022. okt. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%
Jut eszembe, egyszer olyat láttam amikor a néni ÜLT egy egyes ülésben és kifordult belőle egy nagy kanyarban.
2022. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Sietnek
2022. okt. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#1, meg mindenki aki hasonlót tervez válaszolni. A kérdés azokra az emberekre vonatkozik, akik egyébként ülnek, csak a megálló előtt odacsődülnek az ajtóhoz.
2022. okt. 7. 02:01
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen mozgó emberek, akiknek a felkászálódás sem egy felpattanás. Ül mellette valaki, akár nehezen mozgó, aki szintén nem a felpattanunk fajta.
2022. okt. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eleve nem mindig áll meg a sofőr.


Plusz szeretek időben az ajtóban állni.

2022. okt. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem mindig áll mfg jelzéskor.
2022. okt. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Személy szerint azért, mert baromi paranoid vagyok ilyen téren✌️
2022. okt. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. azért hogy megnyomjam a leszállásjelzőt.
2022. okt. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsiként engem is arra tanitottak hogy időben kell jelezni nem akkor amikor már megáll a busz.


Amugy a sofőrnek mi baja? Egy busz az nem egy személyauto, alap hogy állnak is meg ülnek is.

2022. okt. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!